| ArseniePapacioc a întrebat:

Credeti cu adevarat in Cuvantul Domnului?

Răspuns Câştigător
| dorelmarc a răspuns:

Cine este din Dumnezeu asculta cuvintele lui Dumnezeu; voi de aceea n-ascultati, pentru ca nu sunteti din Dumnezeu." (Ioan.8:47)

15 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu. Teoretic Biblia este cuvântul domnului... dar câți cred în el?

| ArseniePapacioc explică (pentru Azµre):

Ca sa ai credinta roaga-te si fii nelipsit de la Sfanta Liturghie.

| dragos9234 a răspuns:

Nu.

| ArseniePapacioc explică (pentru dragos9234):

Alt necredincios, de ce va indoiti?

| dracu14 a răspuns:

Care domn?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

N-am auzit nici un cuvant. Poate ca-s eu surd, cine stie...

| ArseniePapacioc explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Citeste Biblia!

| Zenit313 a răspuns:

Nu

| dragos9234 a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Nu este nimic concret in crestinism.
Toate "dovezile" existente sunt indirecte si te duc la concluzia existentei unei divinitati doar printr-un anumit mod de interpretare.
Si pe langa asta...
Un zeu atat de intelept si puternic nu ar fi atat de absurd.

| MMihai a răspuns:

La ce te gândești când spui „ Cuvântul Domnului "?

| Mădă0611 a răspuns:

"Dacă Dumnezeu a vorbit, de ce nu este lumea convinsă?" - Percy Bysshe Shelley si unul dintre preferatele mele: "Tot mai sunt de părere că o clopotniţă cu paratrăznet denotă lipsă de încredere." - Doug McLeod rolling on the floor

| Silviuloan a răspuns (pentru dorelmarc):

Foarte frumos verset.

| SoniaRocs a răspuns:

Categoric da! as vrea sa traiesc mai mult pentru Dumnezeu si sa las ispitele lumii

| danay72 a răspuns:

Da,Biblia este o carte care arata clar ce vrea Dumnezeu de la noi si ne arata despre viitorul nostru.Cred pentru ca tot ce s-a profetit pana acum s-a implinit in cele mai mici detalii.Isaia55:10,11

| dominyksk a răspuns:

De crezut oricine crede in cuvantul domnului, dar nu oricine isi traieste viata sfanta