| ursuuu a întrebat:

Credeti in blesteme, entitati sau cei din lumea de dincolo? Daca da de ce?

Răspuns Câştigător
| LauncherS a răspuns:

Este ciudat cu chestia cu blestemele.Eu nu credeam inainte,in niciun caz.Dar am auzit chestii, oribile, sa dai blesteme pe altii.Am inteles ca s-au intamplat blestemele respective.E INFIORATOR.Dar se pot dezlega.Io nu stiu ce a mai cred.Cred in Dumnezeu.Asta trebuie sa o faca fiecare om care traieste.winking

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu,cei care cred in astea sunt niste persoane tampe,cu un nivel mental foarte scazut.Ei cred,tocmai pentru ca nu au valori adevarate sau ideatici sanatoase in care sa creada,si cred in superstitii,fantome, dumnezei si alte forme inexistente de imbunatatire/justificare a unei vieti patetice, si pentru ca nu prea au fost inzestrati la nastere cu inteligenta.

| ateu123 a răspuns:

Cine poate demonstra existenta a ce scrii tu acolo? basme nu exista asa ceva e doar imaginatie

| 220V a răspuns:

Eu cred in Mos Craciun, pentru ca aduce cadouri, mai ales copiilor cu bani

| DarQueen a răspuns:

Http://www.sfaturiortodoxe.ro/
Aici găsești mai mult decât răspunsul la întrebarea ta.

| sfântaSmecta a răspuns:

Cred în Smectazeu.

| MrKid a răspuns:

O sa iti spun dupa ce mor.winking

| Lupan7 a răspuns:

Eu cred mai degraba ca daca ai gresit cu ceva impotriva unei persoane, sigur mai devreme sau mai tarziu ai sa fii pusa si tu in situatia respectiva, iar cineva iti va face exact ce i-ai facut tu acelei persoane.
Cred insa in puterea blestemului de mama.Mai bine vorbeste cu un preot, sa te lamureasca

| ursuuu explică (pentru Lupan7):

Personal nu am patit nimic. Sunt doar curioasa:d

| GreuDeUcis a răspuns:

Da pustiule si sa-ti spun dc nu stiu daca ai azuit sau ai vazut in filme dar blestemul asa cum ii spunem noi se poate razbuna in mai multe feluri de exemplu daca ti-as spune ca cateva familii de pe o strada au ars de viu un ucigas de copii iar acesta ca sa se razbune prin spiritul lui ii toruta pe copiii familiilor zi de zi iar apoi scapa de ei in moduri groaznice.
Insa omul nu crede pana nu vede cu ochiu asa ca daca dai de vreun blestem pana aici ti-a fost depinde de tine ai grija ce faci ca pana la urma ar putea sa se intoarca foaia.
Bafta.

| Gabytzu935 a răspuns:

Eu nu cred si iti zic nu sunt reale sunt mituri nu realitate