| Vernusio a întrebat:

Credeti in ceea ce spune Dumnezeu din cartile Conversatii cu Dumnezeu de Neale Donald Walsch? Cum vi s-au parut cartile? Ati mai citit alte carti de acelasi autor?

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cine sustine ca vorbeste cu spiridusii ori e schizofrenic, ori are un interes pragmatic, acela de a-si promova secta/cultul sau pur si simplu pe sine personal si de a obtine anumite lucruri materiale din asta.

| Mayhem666 a răspuns:

Prietenii imaginari vorbesc acum si cu alte persoane, nu doar cu cei care cred in ei? Acum mai apar si in carti, si vorbesc si acolo.

| vocea a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere ca altii vorbesc in numele Domnulu, este greu sa desparti fariseii de profeti.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu cred ca dumnezeu spune ceva ci doar altii vorbesc in numele unui personaj fictiv