| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in darul clarviziunii? Credeti ca exista oameni cu asemea har de previziune?

31 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nici un om nu are darul clarviziunii, NUMAI Dumnezeu poate da acest lucru si NUMAI celor din poporul Sau. Restul sunt doar scorneli demonice.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ia sa il intreb pe acest Dumnezeu cand castig la LOTTO rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Dacaa cercetezi ai sa vezi ca mai toti care castiga la LOTO dau obstescul sfarsil la scurt timp dupa castig, asta ca banii se "reantorc" LA SEFUL LOR, Satana. rolling on the floor

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru danut):

Deci exista oameni cu darul clarviziunii.
Iti cam plqce sa te contrazici.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

De prosti sfarsesc asa.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

De ce ai bani? Tii cu satana? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu exista oamenii cu acest dar al clarviziunii, DAR sunt unii "cu contract" iar TATAL lor "ii ajuta" pentru un timp. Satana "manipuleaza" si tragereea la loto.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Bani poti avea si prin munca cinstita, nu numai prin castiguri nemeritate.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pana una alta statistica arata ce am spus eu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru danut):

"NUMAI Dumnezeu poate da acest lucru si NUMAI celor din poporul Sau"

Iar acum spui ca e dat de Satan.
Deci, pe logica ta, Dumnezeu = Satan. Nici nu ma indoiam.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"Nici un om nu are darul clarviziunii, NUMAI Dumnezeu poate da acest lucru..."
"...ai sa vezi ca mai toti care castiga la LOTO dau obstescul sfarsil la scurt timp dupa castig, asta ca banii se "reantorc" LA SEFUL LOR, Satana."

Ce idiot...

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"Dacaa cercetezi ai sa vezi ca mai toti care castiga la LOTO dau obstescul sfarsil..."

Pe principiul asta, si aburii schizofreniei te duce tot acolo. Vezi cazul lui Isus, care dupa ce a luat-o razna, n-a mai durat mult si a mierlit-o.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Nu te-am facut niciodata idiot cu toate ca nu ai dat dovada ca ai depasi acest nivel. Sincer daca ma mai insulti pentru mine esti out.

| danut a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Esti tare, citesti din doi in doi, stiam asta dar te "clasasem" cu o treapta mai sus pe scala valorilor. Am gresit, sunt un pacatos, iertare.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Tu nu ai cum sa stii ce este aia schizofrenie fiindca suferi de ea. Eu ma cercetez anual de boli mintale, tu de ce eviti acest lucru cu incapatanare?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Pai, nu ai zis tu ca sunt ai diavolului? rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"Nu te-am facut niciodata idiot..."

Te-ai facut singur de fapt. Daca o data spui ceva si peste cinci minute te contrazici singur, nu poti fi decat asa. In rest, poti sa spumegi cat vrei, neinteresant.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Contraziceri apar doar la tine in minte, in rest insanatosire grabnica caci altfel "efectul" este mortal.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Nu, eu nu fac decat sa accept optiunile tale. Cu diavolul vrei, dreptul tau. rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Nu ai zis tu ca 'dinero' sunt lucrarea diavolului? De ce iii detii?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Nu, am zis ca LOTO (jocurile de NOROC) e lucrarea lui.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Banii nu?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Banii CASTIGATI la jocurile de NOROC.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Abureli

| doctorandus a răspuns:

Niciunul dintre ei nu a castigat milionul lui Randi. Sau sa castige premiul cel mare la Loto de zece ori la rand.

| Octavian199 a răspuns (pentru doctorandus):

Corect.Daca existau castigau la lotto rolling on the floor

| DeyCj a răspuns:

Da, există astfel de oameni, dar pe aceștia nu-i găsești la mica publicitate sau pe net cu anunțuri cum că știu face asta, în special pentru a obține foloase de orice natură ar fi ele.

| Steregoi a răspuns:

Biblia e gata scrisa din aprox. 100 d.Hr. Nu e nevoie de clarvazatori.

| Octavian199 a răspuns:

Povesti.

| Octavian199 a răspuns:

Steregoi, si daca e scrisa din 100 dupa Iisus, cum stiu autorii ce s-a intamplat la inceputul lumii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Da, la fel ca si vorbitul in limbi sau orice ar putea insemna "suernatural", numai ca oamenii nu mai sunt aceeasi...