| Jackul336 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| AnghelB a răspuns:

Bineinteles.

28 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Da,cred!

| Vladuthz a răspuns:

Nu.

| nesuferit a răspuns:

Daca puneai dupa "?" argumentati raspunsul, faceai stannd up comedy din intrebareaa asta

| Thunderstruck a răspuns:

Nu, n-am niciun motiv.

| imale a răspuns:

Da

| Nucreeed a răspuns:

De ce as face o asa mare prostie?
normal ca nu cred in nicio divinitate sau tot ce tine de supranatural...
cred in OZN-uri ..nah acum poti sa'mi spui ca's nebun

| Jackul336 explică (pentru Nucreeed):

N am facut pe nimeni nebun si nici nu o sa fac de acum incolo

| Anecherry a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Nu cred ca din nimic apar zeii, creatori care din nimic creaza miliarde de stele, asta nu o sa cred in viata mea, vorba lui galileo si totusi se invarte eu as completa indiferent de cea ce crezi realitatea e acelasi

| Mădă0611 a răspuns:

Nu.

| zurick a răspuns:

Da!

| zurick a răspuns:

Da.

| M25M a răspuns:

Nu.

| LeMousiqe a răspuns:

Da,punct.

| dracu14 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric DA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred.

Răspuns utilizator avertizat
| RainboyDash a răspuns:

Este adevarat ce se spune ca religia nu prea are logica, noi pe lumea asta ne bazam pe logica si pe stiinta, si exact asta ii face pe multi sa nu creada. Dumnezeu a creat stiinta pe aceasta lume, fara ea totul ar fi dezechilibrat, viata adevarata apare abia dupa ce sufletul nostru se desparte de corp.Atunci sufletul nostru se va duce ori spre rai, ori spre iad. Rolul vietii pe pamant este ca Dumnezeu sa vada daca sufletul e de ajuns de puternic sa creada si sa se abtina de nevoile lumesti si sa se detaseze de placerile care aduc pacate. Deci in concluzie, cred.

| Calininio a răspuns:

Nu.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

NU! Cred doar in mine si atat!

| CristiSeeker a răspuns:

Nu. Nu cred in nici un zeu, de fapt.

| jessikz0r a răspuns:

"Daca Dumnezeu nu exista si tu ai crezut in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca Dumnezeu exista si tu nu ai crezut in El, ai pierdut totul!" (Pascal)

| Jackul336 explică:

Pana acum din 20 de persoane care au raspuns 9 nu cred 10 cred si 1 are mari dubii

| CuteCurly a răspuns:

Da.

| 7Dany a răspuns:

Da.

| nelu88 a răspuns:

Multi spun asta:
"Dacă crezi în Dumnezeu şi el există, te duci în Rai.
Dacă crezi în Dumnezeu, dar el nu există, nu pierzi nimic.
Dacă nu crezi în Dumnezeu, dar el există, te duci în Iad.
Dacă nu crezi în Dumnezeu şi chiar nu există, într-adevăr ai avut dreptate, dar eşti tot în situaţia celui care a crezut.
În concluzie: mai bine crezi şi rişti să câştigi totul decât să nu crezi şi să rişti să pierzi totul."

Eu nu cred in el pentru ca nu cred ca el exista happy