| vulpitafan12 a întrebat:

Credeți in dumnezeul biblic?

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

Nu, pentru ca religiile s-au nascut din perceptiile si interpretarile gresite ale oamenilor antici.
Mai degraba cred in vizita extraterestrilor din antichitate care ne-au ajutat sa evoluam oferindu-ne atat cunostinte cat si tehnologii cu care ne-au ajutat sa construim acele structuri megalitice inalte si complexe, aparaturi cum ar fi baterii, becuri sau aparate astronomice si scrieri filosofice desii nu stiam ce avem intre picioare cat si alegerea lor de a ne modifica genetic pentru o evolutie mai accelerata si a deveni mai puternici la boli si clime diferite.

14 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Fie biblic sau nebiblic, nu numai ca nu cred, dar stiu ca nu exista.

| halogen001 a răspuns:

Nu pentru ca Dumnezeul biblic e o fantezie pentru prostit naivii creduli si nestiutori happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Da

| Werrich a răspuns:

Nu, cred in ALLAH, singurul Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, absolut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum îl vezi/interpretezi acolo in carte, în mod realist sau irealist, in natura sau deasupra naturii.
Dacă e una cu natura(Deus sive Natura), si asa e, atunci da.

| Whateverrr a răspuns:

Da

| alidenbealidenbi a răspuns:

Da.

| andreea2346 a răspuns:

Naty URLU grav lmfao @vulpitafan12

Răspuns utilizator avertizat
| vulpitafan12 explică (pentru andreea2346):

Mor

| OniChan666 a răspuns:

Nup.
Intr-un creeator... poate...
Dar nu in dumnezeul biblic.

Răspuns utilizator avertizat