| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în minuni?
Sunt destule minuni medicale înregistrate în lume.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Minunile, prin definitie, nu pot fi confirmate stiintific.

| Panamax a răspuns:

Mi s-au intamplat cateva inexplicabile.
In general au valoare cand ti se intampla nu cand le auzi la ziar sau povestite de altii.
Nu cred in zeul biblic si explicatia am cautat-o in alta parte.

| Mircea08 a răspuns:

Minunea este un lucru iesit din comun care nu intotdeauna este atribuit divinitatii - Eu cred

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Nu exista minuni in stiinta. Totul este catolgat, etichetat, demonstrat, dovedit.
Pe de alta parte, nu exista minuni nicaieri. Este doar o perceptie subiectiva.

| mihaistefan16p a răspuns:

Da, exista chiar multe, insa medicii le numesc de obicei "erori umane". spre exemplu unui pacient cu cancer i-a disparut miraculos tumora si medicul zice ca nu a fost diagnosticat bine.
este un subiect sensibil si controversat, uita-te la documentare pe tema asta daca vrei sa stii mai multe.

| Steregoi a răspuns (pentru mihaistefan16p):

Oamenii de (ne)stiinta necredinciosi precum si doctorii necredinciosi vad si descopera dar nu inteleg corect ceea ce ei vad si descopera. Uneori corpul are rezerve nebanuite pentru a se vindeca si pentru a fi vindecat de catre Dumnezeu si pentru a trai fara tratamente farmaceutice.