| Marck94 a întrebat:

Credeti in reincarnare? Sa mori si sa fii in alt trup. V-ati gandit oare, ca am fost morti si nu stim cine am fost noi si in viata anterioara? happy Sa mai purtam discutie.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu cred în reincarnare. Omul când moare nu mai știe nimic si nici nu se transforma în altceva.

| ania a răspuns:

Cred ce spune Biblia, că atunci când va reveni Mântuitorul toți fiii și ficele Lui, printre care și eu, vom primi trupuri de glorie, asemănătoare cu trupul pe are El L-a avut după înviere.

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta exista ceva apropiat de reincarnare daca luam in calcul acele persoane care se nasc genii pe anumite domenii.Insa nu cred ca "reincarnare" ar fi cuvantul potrivit, ci un transfer informatic energetic.

Gandeste`te ca esti o sticla goala la nastere, pe o banda rulanta (reteaua energetica la care suntem toti conectati) si urmeaza sa fii umplut cu spirit (energie informationala).La moarte, cand te golesti de spirit, acesta se duce impreuna cu toate datele preluate de`a lungul vietii, inapoi in acea retea si ciclul se reia.

Deci reincarnare sau transfer energetic, spune`i cum vrei, insa este reala happy

| xerxes1 a răspuns:

Cauta ceva conferinte cu Dolores Cannon un pionier al regresiei hipnotice si ai sa ramai surprins de ce spune.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu cred in reincarnare. Dupa moarte sufletul trece prin cele 24 de vami si merge sau in rai, sau in iad.

| xerxes1 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Le-ai numarat personal cele 24 de vami?
Unde scrie in Biblie de vami?
Vezi ca ortodocsii au doar 20.
4 au fost inventate recent
sulemenirea, fumatul, simonismul si babismele.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru xerxes1):

Da, le-am numarat. Stiu sa numar pana la 24 (1, 2,3, 4,5, 6,7, 8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24).

Nu scrie in Biblie, e mai linistitor? Despre ele ne spune Sfanta Traditie.

| xerxes1 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Majoritatea povestioarelor sunt inventate de preoti cu multa imaginatie ca sa dea ceva interesant babelor in biserica de ascultat,ca altfel nu le mai ia nimeni din fata televizoarelor,unde sunt seriale indiene, turcesti, sudamericane etc.
Adica minciuni ordinare inventate ca sa prosteasca lumea.
Cele mai de rahat povesti despre vietile sfintilor le au ortodocsii.
Culmea, multe despre sfinti din Italia cinstiti si de catolici.
Catolicii recunosc ca nu se stie nimic despre vietile lor, dar la noi gasesti scrise cate 10 pagini despre fel si fel de intamplari fantastice.

Toata lumea stie ca ultimele 4 vami au fost adaugate recent si ca apar numai in cartile lui Mandita.