| Chawki a întrebat:

Credeti in ritualuri de invocarea diavolului?

37 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DenisIonut01 a răspuns:

Prostii,baliverne oh go on Nu.

| usuk a răspuns:

Nu exista asa ceva

| sublime89 a răspuns:

Da, si cred si ca porcii zboara.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu.

| ErrorFound a răspuns:

Nu poti invoca ceva ce nu exista. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Nici daca ar exista nu l-ai putea invoca, adica incerci sa invoci cel mai puternic demon tu fiind om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

De curiozitate, câți ani ai?

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru anonim_4396):

Secret.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

OK.Să înțeleg că-l venerezi pe satan?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

Ce tip esti traditional sau spiritual?

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru anonim_4396):

Traditional.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

Mie imi place cel spiritual, dar in realitate sunt ateu.

| HueyFreeman a răspuns:

"Thou who art darker than even darkness,
Thou who art deeper than even the night!
Thou, the Sea of Chaos, who drifts upon it,
Golden Lord of Darkness!
Hereby I call to thee,
Hereby I swear before thee!
Those who would stand against us,
All those who are fools,
By the power you and I possess,
Grant destruction equally upon them all!"

Ah, stai ca nu mere, nasol.

| Kalla a răspuns:

Da,diavolul este cat se poate de real. Este cel ce ne duce spre pierzare. Cu cat esti mai credincios in Dumnezeu cu atat te va tortura ca sa iti fie frica si sa nu te mai rogi la Dumnezeu. Satana se hraneste cu frica. Daca nu vrei ca tie si cei dragi tie sa vi se intample ceva ar fi mai bine sa stai departe de diavol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu, aduni cateva persoane si le pui sa creada intr-un lucru caruia ii vor da viata doar cu credinta in acel lucru.
Acel lucru va exista atat timp cat credinta in el exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar nu-s nici idioata sa incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic daca Diavolul ar exista nu l-ai putea invoca, alti demoni, da dar pe el nu.

| Scarbo a răspuns:

Nu.

| svartirhimnar a răspuns:

Mă, nu ştiu ce să zic. Dar fie că e adevărată faza, fie că nu...eu n-aş încerca niciodată. Cred că m-aş căca pe mine de frică laughing

| RadioactiveUranium a răspuns:

Eu cred ca diavolul nu exista eu nu cred in el si am auzit ca un om de exemplu a invocat numele lui lucifer si a inceput sa vorbeasca limbi necunoscute lui si si-a injughiat sotia care a murit.Eu asta o cred ca o scuza eu cred doar in Dumnezeu si diavolul pentru mine nu exista.

| RadioactiveUranium a răspuns:

L-ai vazut vroadata pe Satan? L-ai simtit vreodata?

| RadioactiveUranium a răspuns:

Da dupa ce ma rog ma simt mai usurat ma simt mai bine nu pot sa descriu in cuvinte asta.Si cand intru in biserica uit de tot si ma simt mult mai bine.Asta cum o explici? Si da poate ca exista diavol dar cine poate sti?

| RadioactiveUranium a răspuns:

Si da casi ErrorFound "nu poti invoca ceva ce nu exista"ati auzit voi invocatii ale diavolului? ati vazut invocatii ale diavolului? Dar ati vazut slujbe in numele lui Dumnezeu? Da am vazut deci exista

| RadioactiveUranium a răspuns:

Cred ca faci teologia.Nu-i asa?

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Acum daca ma mai gandesc un pic chiar exista diavol.O entitate negativa cum ai mai spus si tu.

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Si da poate ai dreptate fara negru nu vezi albul.

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Dar acest subiect se discuta de obicei cu un preot al bisericii

| Ravenborn a răspuns:

Da, de ce nu? thinking

| 1dintrevoi a răspuns:

happy
De ce e important ce credem noi?
Tu ce crezi?

| YOLO3e333 a răspuns:

Atinci un punct sensibil.

Ce inseamna pentru tine aceste doua forte divine?
Te-ai intrebat ca poate totul este gresit si iti faci sperante false?

Si chiar daca ar exista, ai incerca? Esti gata sa suporti consecintele?
Nimic nu e drept in chestiile astea, fie ca e de bine fie ca e de rau.

| JustSolutions a răspuns:

Evident ca ii poti invoca daca chiar te intereseaza se spune ca de la miezul noptii pana la 3 dimineata nu ese bine sa iesi afara din casa fiindca diavolul are mai multa putere si poti pati tot felul de accidente sau te poti speria de moarte de ceva

| Enanita a răspuns:

Buna!

Din punctul meu de vedere, diavolul nu exista, prin urmare, nu cred in ritualurile mentionate mai sus.

Pa-pa!

| Exilee a răspuns (pentru Enanita):

" diavolul nu exista, DECI PRIN URMARE nu cred in ritualurile mentionate mai sus"
"Prin urmare/ deci" reprezinta acelasi lucru. Ambele structuri desemneaza o concluzie. O mica eroare happy

| Enanita a răspuns (pentru Exilee):

Imi cer scuze pentru neatentie! Acum am observat greaseala.
Multumesc pentru atragerea atentiei!