| momo0988 a întrebat:

Credeti in spiritism?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Spiritele rele exista insa faptul de a intra inlegatura cu spiritismul inseamna a intra in legatura directa cu demonii, iar acest lucru e periculos si nu ii place lui Dumnezeu.Deuteronom18:10-12

10 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu.

| danut a răspuns:

Intrebare INCOMPLETA, adica ce, daca CREDEM in EXISTENTA spiritismului sau daca SUNTEM spiritisti?
Da, spiritismul EXISTA si este una dintre cele mai periculoase lucruri din lume.
NU noi NU practicam lucrurile ai actiunile SATANEI, la el sa fie pe cata vreme mai are.
Oricum intrebarea NU ESTE bine venita si arata un spiritcu probleme.
Dumnezeu sa aiba MILA de tine.

| RAY a răspuns:

Da,ca in femei, hai sa imi chem soarca din morti sa o fac sotia ta

| sublime89 a răspuns:

Da, toata ziua stau si vorbesc cu Elodia, deci am dovada ca e moarta : ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni rad la urma altii degeaba.

| CranK71 a răspuns:

A fost un timp in care am crezut si eu in spiritism, pana cand am zis STOP, nu vreau sa mai beau!

| unpustiobisnuit a răspuns:

Nu, e o prostie

| NoisyDream a răspuns:

Da, cu ce crezi ca ma ocup eu noaptea cand nu am somn? E un vechi hobby mostenit de la bunica, obisnuiesc sa invoc spirite, mai ales demoni in casa ca sa am cu cine sa beau, cand ma imbat ma ajuta sa levitez pana in pat, daca vrei pot sa iti fac o demonstratie big grin doar sa ma anunti ca sa pot vorbii din timp cu prietenii mei sa nu isi faca planuri in lumea de dincolo si incingem o sedinta de spiritism de o sa inceapa sa creada si ateii in Dumniezau si prietenii lui extraterestrii laughing)

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

"Cine rade la urma rade mai bine" stiti ce ma pasioneaza pe mine? Nu cred ca stitihappy Ei bine va zic eu happy Caut informatii despre oamenii care sau sinucis(spanzurat mai exact) si ma duc acaollo si crecetez acel loc.Ei acum sa-ti spun povestea mea:am aflat ca in sat la mine un barbat in varsta de 25 de ani s-a spanzurat in dormitor din cauza ca iubita lui la parasit pentru altu.Ok am luat agenda cu informatii(ani,locu, strada, nr la casa, locu in care sa sinucis si multe alte informatii), am luat un aparat de fotografiat si o camera.Cand am intrat sincer sa fiu am avut o senzatie ca in camera mai era cineva. Casa era parasita si totul in jur era stricat, daramat etc.Am facut cateva poze si am urcat scarile in dormitoare si erau 2 camere.In prima camera era ceva foarte ciudat am vazut funia cu care sa sinucis si am stiut ca acolo e locu.Si eu m-am dus seara pe la 4-5 stiindc ca atunci se intampla lucruri mai ciudate.Cand am iesit pe usa am auzit cum usa din a 2a camera se misca.M-am dus sa vad si nu era nimic apoi am iesit alergand pe scari si am iesit afara.Am plecat acasa foarte ingrozit de cea ce am vazut.Nustiu daca voi ma credeti dar eu mereu le zic celor care nu cred in spirite, demonii, stana etc daca exista Dumnezeu e clar ca exista si Stana daca exista ingerii exista si spirite. Faceti si voi o legatura asa ca orice om prost daca exista binele exista si raul clar.