| RobertG101 a întrebat:

Credeți în teoria Annunaki? Este vorba de o teorie cum că acum multă vreme au venit extratereștri din Orion și au creat primii oameni din Homo Erectus în Homo Sapiens. Teorie preluată din Tăblițele Sumeriene ce precedă chiar și Biblia.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred sunt convins ca omul a urmat calea evolutiei impreuna cu toata viata de pe pamant, omul nu este cu nimic mai diferit decat orice vietate de pe pamant, este supus la acelasi boli, suferinta, durere si selectie ca si ele, teoria aia a fost invalidata de faptul ca omul in procente de 98% are acelasi adn cu un cimpanzeu, omul e doar mai constient de existenta lui si mai rational

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Cimpanzei,delfini,elefanti sunt constienti de existenta lor, exista animale unicate in natura unele ca caracatita vad foarte bine, unele te curenteaza, unele aud bine, unele miroasa bine, unele alearga foarte rapid http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......urale.html
fiecare animal s-a adaptat cat mai bine posibil, e vorba de miliarde de ani de evolutie, omul poseda mai bine pe ceea ce sa bazat mereu, pe un neocortex mare

| Mclaren12 a răspuns (pentru RobertG101):

Nu are constiinta chiar extrem de dezvoltata. Asta nu mai este doarte posibil de vreme ce adevarata spiritualitate aproape a fost complet distrusa si abia este redescoperita de oameni. Atat timp cat lumea este ignoranta si materialista, nu are cum sa aiba constiinta extrem de dezvoltata.

Totusi ai dreptate ca omul are o constiinta cu mult superioara animalelor. Evident ca ateii in ignoranta lor nu iau asta in considerare si o pun tot pe seama evolutiei, ceea ce este absurd. Un delfin are un creier foarte asemanator cu cel uman si totusi inteligenta sa este cu mult inferioara.

| SG1995 a răspuns:

Nup, sunt absolut sigur că cel care a creat "teoria" era pe ciuperci ori acid.

| mentholinks a răspuns:

Este o posibilitate. Sa vina zeii pe pamant.

| AC4S4 a răspuns:

Nu. Sa fie cat de vechi, eu cred ce scrie in Biblie.

| Steregoi a răspuns:

Aureli.

http://www.descopera.ro/......in-univers

Nu exista extraterestrii biologici.

Ceva mai vechi nu e neaparat si adevarat.

| Mircea08 a răspuns:

Am citit si eu aceste teorii in care o oarecare de pe pamant a ajuns zeita pentru ca a avut un copil cu un tip de cinci metri inaltime. Am vazut si cum arata o tablita, scrisa parca de niste primitivi dar care puteau sa cutreiere universul si sa grabeasca evolutia cu cateva milioane de ani scotand din joben nici mai mult nici mai putin decat un Homo Sapiens caruia i-a dat imediat sa citeasca niste tablite care cuprindeau cunostinte atat de evoluate incat nici oamenii de stiinta din zilele noastre nu le-au dat de capat. Este interesanta teoria, mai ales prin faptul ca in ciuda informatiilor foarte avansate s-au gasit si oameni care sa le inteleaga

| Cosminaaaa1 a răspuns:

Nu. Eu cred Biblia

Răspuns utilizator avertizat