| anonim_4396 a întrebat:

Credeți în viața de apoi? De ce da, de ce nu?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu cred. E fantezie pentru prostit naivii. N-am vazut nici un mort viu pana acum.

| NotNamed a răspuns:

Nu cred. Asta e legea ratiunii si logicii. Sa te fi nascut din neexistenta si sa mori in neexistenta.

| marinaru777 a răspuns:

De credem de nu credem oricum exista si se cantareste totul pe o balanta bunele si relele care cantareste mai greu acolo ajungem.

| NotNamed a răspuns (pentru marinaru777):

Cica "de credem, de nu credem oricum exista" laughing laughing moșule, cum poti sa afirmi si sa crezi ceva ce nu este dovedit? Te amagesti singur in prostia ta. Ti a dat chelia de la supararea ca viata e scurta si alta nu mai exista nici sub forma fizica, nici sub formă spirituala. Cum ai auzit teoria bibliei, hop gata sa crezi ca sa nu stai supalat bietu' de tine.

| AndrElle a răspuns:

Cred. Pentru că am sufletul foarte bun. Judecata de apoi. Vreau dreptate.