| danut a întrebat:

Credeti sau nu in revenirea lui Hristos?
Uitati dovada; https://www.stiripesurse.ro/......67904.html
Instanta, la ce tebuie instanta, cui ii trebuie instanta?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Danut cand adaugi intrebare nu si raspunzi ca nu ar avea sens intrebarea, cat despre venire depinde ce inseamna pentru tine, ca daca as fi mulsulman si ti as raspunde ca da, vine ca sa martuieasca impotriva crestinilor, ce ai spune?

| danut explică (pentru RAY):

E alegerea LUI dar eu nu am raspuns la intrebare ci am dat detalii.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Ai si raspuns la intrebare, cand pui o intrebare nu pleci cu o premiza din start, asa e logic, sau expui si o parte contra si pro ca noi sa citim ambele argumente

| danut explică (pentru RAY):

Poti ataca dovadaa mea, nu te mai zbuciuma, raspunde la intrebare ca altfel ma "uit" la intrebarile tale si cine stie ce gasesc.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Da gaseste o intrebare in care am si afirmat

| RAY a răspuns (pentru danut):

Hai sa numai lungim discuta, nu stiu daca vine sau nu vine, iisus a spus ca nici el nu stie

| Celcestietot a răspuns:

Vine frate Iisus pe pământ, stai liniștitwinking. Acum să vedem când vine...

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Căci aşa am spus: «Despre ziua aceea nu ştie nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl».

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Mulțumesc, dar știam dejawinking.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu cred!
Instanta mondiala poate fi o cursa pentru creștini.E posibil sa înceapă sigilarea, care primesc semnul fiarei si care semnul lui Dumnezeu.In Biblie când niste greci căutau sa- l vadă pe Isus, Isus a spus ca a venit vremea sa se împlinească tot ceea ce e scris in scripturi cu referire la Mesia.Si așa s-a întâmplat. Poate si de data asta.

| Helper07 a răspuns:

Cred in revenirea lui Hristos dar asta nu pare cea mai plauzibila dovada.

| LupusDei1993 a răspuns:

Mai e pana atunci, inca nu s-a revelat Anticristul din ruinele vechiului pamant (dupa un posibil razboi mondial si alte catastrofe mai mari)