| Steregoi a întrebat:

Credinciosul are mereu ce sa astepte bun si mereu are pentru ce trai fericit. Cand nu asteapta omul nimic bun nu are pentru ce trai, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| Steregoi explică:

A si sa gasesti lucuri care te tin activ si te fac sa fii fericit sa simti ca traiesti etc, in natura sau sa ajuti oameni si sa calatoresti big grin
dar cel mai important sa arati ca-ti pasa de cel de langa tine!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii ar trebui sa astepte mai putin si sa faca mai mult. In sensul ca bucuria si fericirea vin de la tine insuti. Intotdeauna.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Poate ca in lume nu ai pentru ce trai dar cu siguranta ai pentru Cine trai.

| Steregoi explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

"Poate ca in lume nu ai pentru ce trai dar cu siguranta ai pentru Cine trai."

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Steregoi):

Chiar asta am spus.

| Steregoi explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Ti-am citat raspunsul pentru ca e interesant. Pentru Dumnezeu trăim. Dumnezeu e speranța noastra si astfel avem mereu pentru ce trai pentru ca Dumnezeu e veșnic. Despre Dumnezeu se va vorbi la nesfârșit pentru ca el exista si el este atotțiitorul. Dumnezeu le promite celor buni viață veșnică si tinerețe fara sfârșit si chiar daca ei mor vor fi readuși la viață prin înviere.

| Miss25JK a răspuns:

Exista motiv de a trai chiar si atunci cand consideri ca nu exista.