| Steregoi a întrebat:

Credinta este in legatura cu cunoasterea sau cu stiinta. Cand cineva crede ceva are credinta. Toti astronomii si toti oamenii au cate o credinta sau cate o parere. Credinta poate fi eronata sau poate fi potrivita cu adevarul cu realitatea.

https://www.descopera.ro/......lea-lactee

„Problema este că astronomii au crezut până acum că primele stele din univers erau masive şi că niciuna dintre ele nu a supravieţuit."

Ce credinta sau parere aveti?

3 răspunsuri:
| IoanTPU a răspuns:

Credința care cuprinde Adevărul este ORTODOXIA. Dar aceasta nu se găsește prin cărți! O găsești trăind, simți Adevărul în interiorul tău! După ce ajungi la această constatare e nevoie și de cărți ortodoxe!
Rugăciunea ne luminează inima și mintea! Iertare!

| Kpopmaster a răspuns:

Credinta e ca magia

| Steregoi explică (pentru Kpopmaster):

Ai raspuns gresit.