| anonim_4396 a întrebat:

Crestinismul doar m-a ajutat in viata! De ce sa nu recomand si altora asta?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Intr-adevar ar trebuie sa le spunem si altora cat de practica e Biblia si cum ii poate ajuta in viata.De fapt chiar Isus ne zis sa vorbim si cu alti despre imparatia lui Dumnezeu.Matei28:18-20

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

" "Mare este secerisul, dar putini sunt lucratorii! Rugati, dar, pe Domnul secerisului sa scoata lucratori la secerisul Sau." (Luca.10:2)

| OOOLEOOO a răspuns:

Te-a ajutat pe tine, asta nu inseamna ca va ajuta si pe alti.

Toti stim sa oferim sfaturi, si le oferim pe gratis! Iar daca ele ar functiona toti am fi bogati si fericiti! Dar din pacate ele sunt acceptabile doar pentru noi, nu si pentru alti.

| victor333 a răspuns:

Nu te impiedica nimeni da sa stii ca gresesti crestinismul nu te a ajutat ci din contra te a indepartat de tine de gandirea de emotiile tale de a ti pune intrebari existentiale si sa vezi ca de fapt nu ai de ce sa fii sclavul uni dictator celest cand de fapt u esti liber...

| Thunderstruck a răspuns:

Si sa vinzi droguri te ajuta, si sa furi te ajuta, de ce ai recomanda si altora sa faca asta?

| Zenit313 a răspuns:

Poti sa il recomanzi, dar sa nu ii critici sau influentezi daca aleg alte optiuni...

| Narfundo a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ca sa faca bani desigur. cu toate ca este o cu totu alta situatie

| Calininio a răspuns:

Atata timp cat nu pisezi pe nimeni la cap si totul ramane la rang de "recomandare", nu mi se pare nimic rau in asta. Apropos, eu iti recomand sa citesti despre teoria evolutiei / big bang, si sa compari cu ce spune Biblia apoi sa tragi concluziile.

| doctorandus a răspuns:

Sa zicem ca un milionar te ajuta daca te convingi ca porcii zboara. De ce n-ai predica si altora ca porcii zboara?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) nu crestinismul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu te vor crede, este scris nu vor crede nici daca vor vedea un mort inviat

Răspuns utilizator avertizat