| Narfundo a întrebat:

Crezi ca lui Dumnezeu ii place ce iti place tie? Conteaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e prima dovada ca zeii sunt inventii umane. Ei sunt exact asa cum vrei tu sa fie.

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,pentru ca mie imi plac Caile si Oranduirile Lui si sufletul meu isi gaseste placerea in El.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu si nu.

| 220V a răspuns:

Totul tine de tine, nu de o persoana imaginara

| RAY a răspuns:

Nu exista dumnezeu, da cred ca lui zeus i place ce fac eu noaptea

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ce faci?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Zeus dormea noaptea si colinda pamantul ziua

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Aha! Fain. Dumnezeul meu nu doarme niciodata.El vegheaza asupra Cuvantului Sau ca sa Il implineasca.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Orice lucru inexistent nu doarme, si a adormi cere existenta

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Dar eu vorbesc de o Persoana existenta.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

A vb despre ceva existent trebuie sa existe acea persoana, cea ce ea nu exista, tu vb de o ipoteza, ipotetic daca ar exista nu ar putea sase controleze nici pe el, decizile lui ar fi deja luate in trecut

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu cunoaste viitorul.El este deja acolo!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Da dar dumnezeul din trecut nu poate schimba viitorul el find in viitor

| Mădă0611 a răspuns:

Oamenii l-au creat dupa chipul si asemanarea lor, asa ca... banuiesc ca da, la ambele intrebari.
Daca tie iti place un lucru, si lui ii place, creste confortul tau psihic, deci, conteaza.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu prea conteaza asta laughing.

| Ben00 a răspuns:

Nu. Da.

| casablanca40 a răspuns:

Oamenii obisnuiesc sa confunde opiniile lor cu ale lui Dumnezeu. Dumnezeu nu poate avea nimic in comnun cu omul, deoarece omul este o fiinta imperfecta. Perfectiunea este relativa, fiecare si-l imagineaza pe Dumnezeu din perspectiva sa. Nu exista un etalon pentru a masura calitatile sale. Dupa parerea mea Dumnezeu poate fii perfect doar daca acesta nu exista, deci nu exista o modalitate de a-i testa perfectiunea care este relativa in perspectiva umana.

| Never4ever a răspuns:

Nici nu conteaza nici nu e important.

| Ame25 a răspuns:

Cred ca da... daca ne iubeste atat de mult de ce nu?

| FLORYN12 a răspuns:

Nu stiu