| ady123 a întrebat:

Crezi ca omu se trage din maimuta? De ce

17 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Nu ai vazut galeriile de fotbal ca fac ca niste maimute in calduri?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu. Asta cred; nu am vazut nicio maimuta sa evolueze incat sa vorbesca, dar am vazut opusul oameni care vor cu tot dinadinsul sa devina maimute.

| RAY a răspuns:

Nu,omul este o maimuta primitiva din regnul homo ca dovezi sta faptul ca suntem rude cu toate vietatile de pe pamant in special cu cimpanzei 98, 6% adn indentic, un virus mostenit de la stramosi ambelor specii care personal ma convins de teoria evolutiei este dovada suprema, fosile gasite in africa care indica o evolutie clara a omului

| M25M a răspuns:

Pentru este mai plauzibila aceasta origine decat tarana apa si suflarea divina.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu cred ca omul se trage din maimuta, sunt sigura ca oamenii si maimutele au evoluat din aceeasi specie, adica au un stramos comun. Evolutia e un fapt, teorie doar pentru unii.
Y - jos e stramosul, sus omul si maimuta, fiecare cu drumul lui.

| WR104 a răspuns:

Doar unii, nu toti oamenii.

| casablanca40 a răspuns:

Pentru ca este cea mai logica afirmatie din toate teoriile existente. Daca utilizez logica in viata de zi cu zi atunci vei considera SIGUR 100%% INFAILIBIL ca omul se trage din maimuta.

Răspuns utilizator avertizat
| HueyFreeman a răspuns:

Nu, deoarece asta este o propaganda creationista a religiosilor. Omul ESTE o maimuta, evoluata.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu cred asa ceva, e ilogic, maimuta e destul de departata de om fata de alte primate, cum ar fi cimpanzeul.Sunt sigur ca avem un stramos comun cu cimpanzeul, nu am nici cea mai mica indoiala, T. Evolutiei se bazeaza pe observatii, nu pe credinta.

| Thunderstruck a răspuns (pentru eusieu001):

Raspunsul tau este prea inteligent ca sa-l pot percepe, scuze...

| Zenit313 a răspuns:

Teoria evolutiei sustine ca omul are un stramos comun cu maimuta,nu ca am evoluat din maimute!
Crestinopatii sau Crestinofilii,astia care cred in Mos Craciun,Bau-Bau,Sarpele Vorbitor,Tamplarul Paranormal, nu stiu nici macar ceea ce sustine teoria evolutiei,nu au citi o carte in viata lor, dar ei isi dau cu parerea, au nesimntirea sa contrazica oamenii care si-au dedicat viata in studiul biologiei, geologiei, stiintei..etc.
Nu trebuie sa crezi, toate dovezile pe care le avem sustin aceasta teorie, sunt incontestabile, impartiale si logice!

| Xtal a răspuns:

Ce sa traga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s-au tras de p.a amandoi.maimuta in cocotier, omul in pestera.

| ady123 explică:

Eu cred ca e o mare prsotie ca omu sa se traga din maimuta, vroiam sa vad parerea voastra

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Fiecare cu neamu luilaughing