| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi in minuni/miracole facute de Dumnezeu si Sfinti?
Relatari si marturii sunt,sute de mii, dar voi personal credeti in minuni sau miracole?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cred. Si am si fost martora unor miracole.

| danay72 a răspuns:

Da,toate miracolele prezentate în Biblie cred ca au fost făcute cu ajutorul lui Dumnezeu. Dar legat de minunile făcute azi, Isus spune ca nu ii recunoaște ca închinători ai sa-i, pe cei care le fac. Matei7:21-23.

| Holiday a răspuns:

Nu exista nici un miracol/minune documentata stiintific. Oricare dintre ele a fost studiata s-a dovedit a fi doar un fals. Pe undeva e logic ca nimeni sa nu mai fie interesat acum sa cerceteze asta. Din experientele anterioare TOATE s-au dovedit falsuri si minciuni.
Drept urmare trebuie sa nu ai toata tigla pe casa sa crezi in astfel de lucruri. Si nu ma refer doar la astea puse in carca spiridusului crestin.

| Clorox a răspuns:

Cred, dar nu miracole si chestii de genul de la crestinism...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care sunt miracolele facute de Yehova sau ingeri? In marturii nu poti avea nicio incredere. Si despre Holocaust s-au facut o gramada de marturii de la "martorii oculari" sau "supravietuitori" si probele au aratat in nenumarate randuri ca mai toti au mintit. In cazul "minunilor" facute de Yehova de ce ar fi diferit? Diferenta este ca in cazul Holocaustului, marturiile pot fi confirmate/infirmate pe baza dovezilor, pe cand in cazul "minunilor" nu prea se poate dovedi autenticitatea marturiilor iar oamenii nu pot decat sa creada orbeste in aceste marturii.

| Elide a răspuns:

Da,eu personal cred, dar mai am îndoieli în inima mea că na oricine din zilele astea pline de tehnologie și totul mi se pare atât de coplesitor in lumea asta sa nu existe miracole, semne, că și atunci cu Iisus și Petru pe mare când Pentru putea să meargă pentru că nu se îndoia de faptul că Iisus este Mesia s-a îndoit la un moment dat și a căzut în apă și Iisus i-a zis de ce te.ai îndoit Petrule așa și în zilele noastre daca nu credem cu adevărat nu vom vedea nimic și chiar daca le.ar apare la multi atei Iisus in fata ochilor nu ar crede cu adevărat!

| BotezanDaniel a răspuns:

Da cred, și mă mãndresc că aparțin sfinților, îngerilor si că după lumea asta a nenorocirii și suferinței, am sufletul convertit și purificat ca să ajung în cer.Iar de sus îi văd în iad pe nemernicii din viața mea.Cred că există,pentru că însuși Hristos a înviat,și orbilor le dă lumină,muților le dă cuvânt, pe cei infirmi îi întărește, pe morți îi scoală din mormãnt.Regele sănătății care purifică sufletele necurate.Răspuns câștigător? big grin

| Riker a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Sper că faci caterincă doar laughing

| Neverrrrrr a răspuns:

Nu,nu exista supranatural.

| R0byZ00r a răspuns:

Nu exista asa ceva, de exemplu daca te rogi la biserica pentru ca ai cancer si tie iti trece asta nu inseamna ca este o minune, deoarece au fost atatea persoane in cauza si nu au putut face nimic, organismul uman nu este ajutat de nimeni spiritual, si faza cu accidentele nici acolo, se intampla ca tu sa mori si ceilalti sa fie in viata dar asta nu inseamna ca a fost o minune, si treaba cu Dumnezeu e doar asa, nu exista momentan dovezi, fazele cu ingerii de pe Youtube, alea sunt trucaje 100%, copii mici care raman pe strazi/spitale/mor din cauza bolilor/frigului, la ei de ce nu apare minunea, ca nu s-au rugat la biserica? serios?, viata ta depinde numai si numai de tine, tu poti sa ii pui capat oricand si oriunde daca vrei.

| SelfieWild a răspuns:

Da