| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi personal ca mai e ceva dupa moarte?
Am gasit o carte interesanta "Acasa cu Dumnezeu"de N.D. Walsch ce trateaza subiectul asta.V-o recomand.
Deci tu personal crezi ca viata mai continua si dupa moarte sau se opreste la ea? De ce?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,omul când moare nu mai știe nimic, e ca intr-un somn adânc.

| SG1995 a răspuns:

Da și nu, adică cred dar nu sunt sigur. Sunt agnostic pozitiv în privința vieți de apoi.

| reihiuke a răspuns:

Continua, daca iti creezi un suflet. daca nu, nu continua nimic.

| SG1995 a răspuns (pentru reihiuke):

Cum se creează un suflet? Practic și pe mine mă bântuie imaginea asta, adică știu că creierul functionează pe bază de energie electrică, care ne înmagazinează toată personalitatea, dar cu conservi toate aceste informați perfect intacte după ce mori?

| reihiuke a răspuns (pentru SG1995):

Iti scriu pe Facebook

| Riker a răspuns:

Moartea îi doar absența vieții, am fost morți cu toți înainte să ne naștem și nu am suferit de nici un inconvenient pentru că eram inexistenți.
Mulți oameni nu vor muri niciodată pentru că nu se vor naște.