| MEandTHEWORLD a întrebat:

Cu ce sa imi fac sanvisul pentru scola daca tin post?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti sa il faci cu zacusca, tocana de legume, pateu vegetal, dulceata, etc.

| Esperança a răspuns:

Postul nu înseamnă să nu mănânci anumite alimente, ci adevăratul post este atunci când dezlegi lanțurile răutății, când te întorci cu adevărat de la faptele tale rele la Dumnezeu și mai ales atunci când dai mâncarea ta la săraci și-l îmbraci pe cel lipsit.
Degeaba îți chinui sufletul prin faptul că nu mănânci mâncare de provinienta animală că nu îl impresionezi deloc pe Dumnezeu și pe lângă asta El nu vrea ca omul să își chinuie sulfetul.
Vezi Isaia : 58

Răspuns utilizator avertizat
| DrunkenRat a răspuns:

Pateu de post cu castraveti

| William a răspuns:

Cu aer si doua felii de paine.

| costis a răspuns:

Eu imi iau cereale Viva (flakes), cu cacao; banane sau mere. Poti sa iti faci pizza de post, sau sa iti iei o casoleta cu paste, pilaf, cartofi...

| dragos9234 a răspuns:

Mai bine tii post negru.

| Miauti a răspuns:

Pai la cate kg ai nici nu tr sa mai mananci.

| MEandTHEWORLD explică (pentru Miauti):

De unde stii tu cate kg am mai desteptule?

Răspuns utilizator avertizat
| Silviumber a răspuns:

Eu iti recomand sa folosestii : rosii, soia si optional dupa preferinta mustar sau ketkup, eu asa fac