| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cu ce scop a ''creat'' zeul iudeu Soarele? Si cand a ''creat'' zeul iudeu caldura, ca lumina a creat-o in ziua intai. Si de cate ori a despartit lumina de intuneric?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zeul iudeu a creat Soarele, ci Dumnezeu! Punct!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iudeii sunt doar niste oameni păcătoși, nu zei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Singurul iudeu care îl știu e Pilat sau Barabas.(corectează-ma daca i-am greșit) și din cate știu, nu sunt cei buni.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poporul evreu(suspicios din punctul meu de vedere acești oameni)... Închei comentariile pentru că mă depășește grav și refuz să intru în contradicții religioase serioase. Să vină o persoana mai calificată în asta și să dea un răspuns mai clar!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci D-zeu nu e "zeul iudeu"... NU?
"fiul lui D-zeu" era vorba de acelasi zeu la care se inchinau iudeii, care apoi au devenit crestini cand a aparut Geezaz

asta treaca mearga, hai sa zicem ca nu stiai ca D-zeul crestinilor e practic acelasi cu al iudeilor, dar asta:

"acum 2 ore | dany1988 explică (pentru MereuRespinsa93):
''Dumnezeu'' nu e zeul iudeu cu care o ardeti voi, musulmanii si iudeii?
MereuRespinsa93
acum 2 ore | MereuRespinsa93 a răspuns (pentru dany1988):
Iudeii sunt doar niste oameni păcătoși, nu zei."

unde in balarii a spus dany ca iudeii sunt zei?!?
ca ai scos-o din burta si ai aruncat-o ca si cum ar fi un argument

| rapandula a răspuns:

Pai ca sa avem zi si noapte pentru a ne putea desfasura evenimentele pe zi cand puteam vedea ceea ce facem si noaptea pentru a ne odihni. Cam asta reiese din Biblie. In realitate e cu totul alta mancare de peste. Tu ce zici?

Răspuns utilizator avertizat