| Freeeagle a întrebat:

Cu ce scop credeti ca s-au vehiculat atat de multe,, profetii"ale sfarsitului lumii? nu cumva este o unealta de control de care se folosesc religiile?
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/mituri-profetii-si -profeti-falsi

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Eu mai mult imi vad de pacatele si de sfarsitul meu.

| Freeeagle explică (pentru costis):

Asta se numeste IGNORANȚĂ!

| Freeeagle explică (pentru costis):

Cu infricosarea de,, păcat'' va tin in staul cumintei, acesti popi! du-te si plateste-le ca sa-ti,, spele'' pacatele, prin ritualuri si superstitii!

| costis a răspuns (pentru Freeeagle):

Pai da, daca nu trilulesc sunt ignorant...

| Freeeagle explică (pentru costis):

Daca asta ai inteles tu ce semnifica ignoranta, chiar mie mila de tine! mai pune si citeste si tu o carte...