| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a ajuns Iisus așa cunoscut în lume? E un brand dacă putem spune.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Deoarece este Fiul lui Dumnezeu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Bate la ușa inimii fiecăruia. Așa ca in felul acesta ajunge cunoscut si de cel ce ii deschide, si de cel ce nu ii deschide.

| goguPatent a răspuns:

S-au dus razboaie, au murit milioane de oameni pentru si din cauza propagandei ca Iisus sa ajunga un brand.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Isus a facut apostoli care au avut la randul lor ucenici, si misiunea lor a fost aceea de a pleca in lume pentru a vesti tuturor evanghelia.

| Xanor a răspuns:

A fost promovat foarte mult de toate religiile