| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a ajuns Iisus sa fie atât de cunoscut? Practic tot globul și sute de generații trecute, de 2000 de ani a știut și auzit de El.E un simbol al lumii practic, chiar și numărătoarea anilor în cele mai multe țări se face de la nașterea sa.(suntem în 2020 d.Hr).E că un fel de brand international, istoric, tezaur, cum a reușit? Cred că e cea mai cunoscuta persoana din ultimile 2 milenii, putini sunt cei ce n-au auzit macar în treacăt de Iisus. Si acum și în trecut.Respect pentru Omul ăsta ce a reușit să devină.Voi ati vrea sa fiti asa cunoscuti? E un brand international intergalactic Iisus sau nu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie nu o sa imi faca nimeni cunoscut numele cu tone de aur si milioane de crime.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De la Constantin si Elena, care au fost absolut geniali si au realizat ca povestile din biblie sunt metoda perfecta pentru a tine masele de sclavi sub control.

| Algo098 a răspuns:

Promovare eficienta. Cat a trait nu a avut parte de avantaje. Nici nu si-a imaginat ca va deveni un simbol. Eu nu mi-as dori sa fiu cunoscut in felul asta. Acum ca nu mai traieste, nu-i foloseste la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se poate spune si asa:ca este un brand.Pentru ca si~a dat viata pe cruce pentru mine, pentru tine si pentru toti oamenii de pe planeta.El ne~a dat posibilitatea sa avem viata vesnica numai daca ne legam de el in aceasta viata.Viata aceasta se datoreaza faptelor noastre ce vor merge la Judecata de Apoi.Deci,Iisus este Salvatorul nostru.