| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a aparut viata si de cine credeti ca am fost facuti? De ce considerati ca suntem ce suntem si unde suntem atunci cand suntem?

Răspuns Câştigător
| aabaaab3278 a răspuns:

Eu am 2 opinii:
1. Inginerie genetica
2. Creationism(de asta nu sunt sigur)

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Am fost creati de Dumnezeu, El a creat tot ceea ce ne inconjoara.Asa a aparut viata pe pamant.Ti-am raspuns la prima intrebare.

| Doub a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat şi El ştie de ce.

| CinevaNou a răspuns (pentru Doub):

Daca zici tu.

| Doub a răspuns (pentru CinevaNou):

E părerea mea, nu e nevoie să o împărtăşeşti.

| MskDesign a răspuns (pentru Doub):

Gresit! Noi l-am creat pe Dumnezeu!

| oprescudorin11 a răspuns:

Viata a fost creata de Dumnezeu, daca viata il crea pe Dumnezeu atunci ar fi invers.

| Dorugar a răspuns:

Eu cred ca ai fost facut de parintii tai si ca te-a nascut mama ta!
Pe asta pariez un milion de EUR.

Pai tu esti om si n oala de noapte pentru ca parintii tai erau oamenisi treau creat asa cum fac toti oamenii

Daca te-ar fi creat Dumnezeu din noroi, adica din acelasi material din care se face olita de noapte sau scoica de la WC erai altfel, si anume destept ca scoica de la WC

| CranK71 a răspuns:

Decat sa intrebi pe cineva, mai bine citeste o carte despre asta, oricum daca ai intreba pe cineva tot mai raman semne de intrebare, daca citesti o carte vei intelege totul... in primul rand citeste biblia, si de acolo vei intelege ca dumnezeu nu exista