| Octavian199 a întrebat:

Cum a facut Adam si Eva copii? Parca Adam era din tarana si Eva din coasta lui, nu? Deci Adam nu avea spermatozoid si Eva ovule.

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu razi si cei drept e de ras, daca ai fi scris asta intr-o tara araba ai fi fost omorat sa vezi cum credinta oarba poate bloca gandirea omului, este incredibila credinta te tine intr o ignoranta mangnifica iar smecheri profita de pe urma prostilor care au credinta oarba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Erau oameni și aveau de toate.
Acest gen de întrebări, după cum știi bine și dta, că ai mai pus, provoacă un șir de reacții ale teilor și ateilor de pe TPU, care ajung să se înjure unii pe alții.
Așa că, părerea mea, ai face mai bine să te abții și să înțelegi că Biblia este un mit, adică o poveste mai specială.

| Dinustok a răspuns (pentru sadrian46):

Un om devine un mit peste 2000 ani de la moartea lui.

| Celcestietot a răspuns (pentru sadrian46):

O poveste mai specială pentru atei vrei să spui. Dacă dumnezeul tău este King Kong, de ce vorbești despre Biblie?

| sadrian46 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dacă dumnezeul tău este King Kong...
Dacă.

| Celcestietot a răspuns (pentru sadrian46):

A fost corect ceea ce am zis, cuvant cu cuvant.

| sadrian46 a răspuns (pentru Celcestietot):

Și ai început cu dacă.
Iar eu nici nu știu măcar cine sau ce este King Kong.
Deci, corect gramatical.
Dacă mai continui tot așa, e clar.

| Celcestietot a răspuns (pentru sadrian46):

Pai tu trebuia sa imi raspunzi daca este sau nu. Cu ce voiai sa fie inlocuit cuvantul? De ce nu ar fi corect gramatical? Creezi poezii? De ce nu raspunzi la intrebare si o eviti?

| Celcestietot a răspuns:

Analizează și tu cu atenție și nu mai implica știința atât de mult când citești Biblia. Nici nu ai început să citești bine, și deja începi și încerci să te îndoiești. Pentru Dumnezeu orice este posibil, nu mai pune știința contra Lui, că nu va birui niciodată!

| Octavian199 explică:

P.S.Nu mai zis de sange (Plasma).

| Saiko10 a răspuns:

Serios frate?
Chiar crezi ca Adam primul om era o bucata de pamant si eva doar o coasta si miraculos au nascut un om?
Dumnezeu i-a pe amandoi ca si oameni, ce ii face pe ei oameni este suflarea de viata de la Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru Saiko10):

Biblia 'zice asta'

| Saiko10 a răspuns (pentru Octavian199):

Dumnezeu l-a creat pe Adam cu tot ce avea nevoie sa traiasca/reproduca, Dumnezeu a creat un corp fara viata, si dupa i-a dat viata, la asta se refera prin suflare de viata.

| Dinustok a răspuns:

Dumnezeu a avut grija sa-i faca completi. Ingerii cand se materializau aveau de toate.

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Din tarama e sangele?

| Dinustok a răspuns (pentru Octavian199):

Cand vorbim de Dumnezeu nu mai e valabila logica ta.

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

De ce nu? Bate logica.

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Cum baga unii de la ei.

| Dinustok a răspuns (pentru Octavian199):

Pamantul are si apa imbibata in el. Si noroiul e pamant. Si sangele nu e numai apa. Daca nu bei apa din exterior iti scade volumul de sange. Dupa crearea sa Adam s-a apucat de baut apa. rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Se facea mocirla rolling on the floor

| Dinustok a răspuns (pentru Octavian199):

Se facea mocirla sau ramanea mocirla conform premisei de la care pleaca rationamentul tau.

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Apa si praf=mocirla.

| Dinustok a răspuns (pentru Octavian199):

Am zis altceva?

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Ai zis 'sau ramanea'.

| Dinustok a răspuns (pentru Octavian199):

Fara Dumnezeu ramanea noroi sau mocirla si nu aparea nici o celula vie daramite un om un Adam.

| Octavian199 explică (pentru Dinustok):

Abureli