| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a iesit Lazar afara din mormant? Ca doar era legat de maini si picioare, cu o carpa pe fata

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Tiptil

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Magie.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pam pam.

| Wr3nch a răspuns:

Eh, acum si tu. Daca a inviat crezi ca il mai incurca faptul ca era legat? laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e cu neputință la oameni e cu putință la Dumnezeu.

| radu32 a răspuns:

Desi sunt absolvent de Teologie Ortodoxa nu sunt "batut in cap", nu impun idei si nici nu vreau ca toata lumea sa fie de acord cu mine. Liber arbitru, dreptul la exprimare s-a.m.d. In relatarea invierii lui Lazar de catre Iisus este posibil ca autorul evangheliei, sa fii fost extrem de uimit de eveniment si poate "a uitat" sa relateze ca cei prezenti l-au dezlegat, i-au luat vesmantul de pe el, etc. Sau poate, tot autorul, a considerat ca acest element cu cine la dezlegat sau daca sa dezlegat singur, nu aveau o relevanta prea mare pentru a le "nota"winking