| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a supravietuit Balena pe uscat? Stiind ca norii se formeaza din vaporii de apa de la suprafata Pamantului si particulele de praf.Asta la potop.Plus ca nu exista atata apa pe suprafata Pamantului. Daca exista, oamenii care au trait inainte de potop, erau si ei inundati cu aceeasi cantitate de apa.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum a supravietuit Balena pe uscat? " - care balenă, când, unde?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce căuta pe uscat, care uscat dacă era potop?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"norul se formeaza din apa de pe uscat. Si automat nu mai era apa pe uscat, ci in nori" - ca un adevărat meteorolog! Pot să-ți dau like?

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Încetează să te mai faci de râs.

Răspuns utilizator avertizat
| Onisim10 a răspuns:

Pai, balena a avut 4 picioare, acum ...ani, nu stiu cum, dar am studiat ceva de Biologie, si am gasit undeva unde zicea de balena ca a avut patru picioare, dar in timp, s-a mutat definitiv in apa, si picioarele sau tot micsorat(ma refer la cele din spate) si pana la urma au disparut, mai erau cateva animale care au fost si pe uscat, iar acum, sunt mutate definitiv in apa.