| Octavian199 a întrebat:

Cum a trait Arpacşad 438 de ani? Parca zeul evreu a limitat varsta la 120 de ani, asta dupa potop, nu? Mai sunt cu varste astronomice, si de pana la 500 si ceva ani

66 răspunsuri:
| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

Biblia nu este cartea de capatai a lumii. Religia Lui Enki a existat cu 100k ani inainte sa apara jigodia de 'Biblie'. De ce se spune de catre evrei:'Crede si nu cerceta?'. Fiindca am cercetat si am aflat multe adecaruri.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Chiar te credeam cu ceva acolo sus, totusi eu nu te "apreciez" valoric.
Dar uite ca sa "bagi" tu in tine.
Geneza 9, 29. Toate zilele lui Noe au fost de nouã sute cincizeci de ani; apoi a murit.
Deci NOE DUPA POTOP a mai trait PANA LA 950 (noua sute cvinci zeci) de ani. Tu nu stiu daca te vor perpeli la "gratar" dar daca NU TE POCAIESTI vei arde cumva cu iurelile si SEFUL tau odata cu Pamantul.

| danut a răspuns (pentru costinvlad49):

Pocaieste-te ca vei arde!

| danut a răspuns (pentru costinvlad49):

Fraier, ne fraier, daca nu te pocaiesti vei arde!

| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

ENKI este dumnezeu. Biblia este doar o porcarie facuta de un prost. Evreii care au creat biblia vroiau sa induca supusilor lor frica de Yahweh. Daca nu creeau biblia, supusii lor se revoltau asupra romanilor ai ii omorau pe romani(evrei). Evreii au vrut sa aiba puterea. Nu o sa o aibe. Tu si ceilalti evrei si ceilalti masoni o sa ajungeti la cianura in al 3 lea razboi mondial.

| danut a răspuns (pentru costinvlad49):

Pocaieste-te ca vei subcomba.

| costinvlad49 a răspuns (pentru Octavian199):

Enki exista. Este zeul creator. Exista dovezi arheologice. El a creeat pe om prin cai stiintifice nestiute de noi. El a creat stelele, materia tot universul. El vrea sa evoluam spiritual spre zeificare.

| danut a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

"Eu cunosc atei care sunt vegetarieni"
Normal, este o modalitate de a tine dimensiunile sub control, in special la femei si pentru sanatate in mod general. Eu am spus ca inceputul erei vegetariene a fost lansat de adventisti. Pe la 1800 nimeni nu manca vegetal decat de nevoie, nu pentru sanatate.

| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

Marsh ba. Biblia nu este cartea de capatai a universului. Degeaba incerci sa ma convingi sa fiu prost. Tu nu intelegi ca sunt dovezi multe ca biblia nu are valoare? Nu are nimic divin. Cei care au scris cartea doreau doar CONTROLUL MASELOR DE OAMENI. De ce sa ii las pe evrei sa fie cipati? Nu ei sunt poporul ales. Sumerienii sunt poporul lui dumnezeu. Celor ce cred in yahweh nu li se intampla bine. Mie nu mi se intampla deloc rau, numai bine. Adevarul a fost deja aflat. Au fost infiltrati in masonerie oameni. Acei oameni au demascat adevaruri. Unul dintre acele adevaruri era ca ENKI este dumnezeu.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Si tu, cu eki, beki.

| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

In plus un dumnezeu adevarat de ce ar interzice folosirea puterii naturii a mintii a sufletului etc? Nu are logica. Biblia ne vrea prosti, sclavi. Eu nu o sa fiu sclav. De ce sa dai 20 euro la doctor cand te poti vindeca singur prin suflet sau plante medicinale etc?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Eee. cum sa nu, satana este dumnezeul tau, ecki, beki.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru danut):

E adevărat, dar adventiștii care resping dieta vegetariana nu sunt interesați nici de felul cum arata si nici de sanatate, si nici de ascultarea de Dumnezeu in aceasta problema.

| danut a răspuns (pentru costinvlad49):

Azi destaptu lu taticu, TU ESTI SCLAV fara sa stii si asta e foarte trist pentru tine, esti sclavul dracului.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Am zis eu de Noe? E vorba de Arpacşad

| Octavian199 explică (pentru danut):

Sah mat, nu mai stii ce sa zici si o dai cu Noe acum?

| Octavian199 explică (pentru danut):

Eu nu cred in nimic, nici in Satanelrolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru costinvlad49):

Dovedeste ca acest zeu exista.

| Octavian199 explică (pentru danut):

In 'iadul vesnic'? rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru danut):

Nu stii ca Satanistii o ard cu satana? Nu ateii rolling on the floor

| costinvlad49 a răspuns (pentru Octavian199):

Exista fiindca au fost gasite dovezi arheologice. Si a lasat semnele existentei sale prin primii oameni creati de el. Apoi s-au inmultit oamenii.

| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

Ba esti prost. Enki ne a creat. Asta este adevarul. Bagamias slobozu n gura matti. Daca el ne a creat tu nu ai dreptul sa spui ca el este rau. Biblia ma pis pe ea. Să dea Melek taus aka enki sa mori in cel mai scurt timp tu si ceilalti ce vor sclavirea omenirii. Eu cred doar in cei ce spun adevarul. Enki este zeul suprem fiidnca prima religie de acum peste 100k a fost inchinata lui. Si el ii ajuta pe oameni. El este zeu asupra elementului Apa. Zeii ne au creeat impreuna. Dar enki este zeul suprem. In biblie sunt lucruri desprinse de realitate fiindca a deformat adevarul. Tu esti si prost. Dar nu vezi ca nu ma posi spala pe creier? Futu te n gat. Eu cred ca tu esti medic si iti este frica ca o sa ne vindecan fara medici.

| costinvlad49 a răspuns (pentru Octavian199):

Exista doar un loc la care te duci dupa moarte. La enki si o sa traiesti în fericire si tot ce doresti tu.

| Octavian199 explică (pentru costinvlad49):

Se pare ca esti spurcat la gura, asa te invata zeul tau fictiv?

| Octavian199 explică (pentru costinvlad49):

Arata-le.

| costinvlad49 a răspuns (pentru Octavian199):

Nu, dar el chiar e prost. Vrea sa cred într-un fals. Si nu este fictiv fiindca a fost prima religie. Tu esti ateist. Dar el exista. Ca sa iei legatura cu el, trebuie sa ai chakra anjei deschisa. Si sa iesi in astral sa vorbesti cu el.

| Octavian199 explică (pentru costinvlad49):

Una dintre primele, nu prima

| danut a răspuns (pentru costinvlad49):

Mesajul asta sa il spui mamici tale. Esti out de acum.

| RaulAlmășan a răspuns:

Serios? Adica pestele capra (enki)
Ii tine pe Masoni?
Enki, e un zeu Babilonian, din babilon au pornit toti zeii.
Dumnezeu e real, si nu e un peste capra.
Si enki credea ca apele sunt infinite.
Dumnezeu nu are inceput nici sfarsit, enki are.

| costinvlad49 a răspuns (pentru danut):

Marsh ba pupa moaste ca si asa esti sarac?