| Octavian199 a întrebat:

Cum a trait Arpacşad 438 de ani? Parca zeul evreu a limitat varsta la 120 de ani, asta dupa potop, nu? Mai sunt cu varste astronomice, si de pana la 500 si ceva ani

66 răspunsuri:
| costinvlad49 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Enki este dumnezeu. El exista din totdeauna.

| costinvlad49 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Teoretic apele sunt infinite. Apa exista peste tot in univers. Teoretic daca exista universul infinit, la fel totul este infinit.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru costinvlad49):

El vorbeste de apele infinite ale pamantului.
Eu o capra cu cap de peste?
Si vrea sa fii ca el.
Fii daca asta vrei.

| costinvlad49 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Nu este capra cu cap de peste. Este om ca noi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu mai vă certați, că nu este frumos. Incercati să vă înțelegeți și nu mai enervanți unul sau altul pe celălalt.

| Octavian199 explică:

Saracul danut, s-a ascus dupa 'ignor'. Ptiu, asa de rau i-am dat la pate? rolling on the floor