| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a zburat acel porumbel pana in varful muntelui Ararat? Stiind ca Ararat are 5137 metri inaltime

32 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Dacă apele erau până la vârful Ararat, orice înălțime ar fi avut în acel moment, atunci corabia se afla la nivelul 0 deasupra mării.
Dar na, tot noi suntem aia proștii.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci n-ai înțeles nimic. Lasă, e vina mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

N-ai înțeles happy
Dacă înțelegeai nu o mai tineai pe a ta. Oricum, dacă nu mă crezi pe mine, că eu chiar n-am chef să îți mai dau explicații inutile, n-ai decât să întrebi la categoria Știință și filozofie următoarea:
"Dacă nivelul oceanului planetar ar crește până la nivelul vârfului Everest și te-ai afla pe o barcă, ai putea să respiri normal și păsările ar putea zbura?"
Acolo e un public majoritar nereligios așa că nu o să primești răspunsuri subiective.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Sau tu crezi ca apa de la ''potop'' a impins atmosfera mai in sus? "

Bingo, mintea ta a avut o scânteie de iluminare, chiar dacă nu e capabilă să proceseze până la capăt, probabil a fost o inspirație divină.
Hai mai straduieste-te, dacă să zicem că de la 0 la 10 kilometri, toată atmosfera e ocupată de apă, aerul pe care îl respirăm și în care zboară păsările unde se duce?

Hai că îți dau un exemplu, să zicem că bagi o vrabie într-un bidon de 5 litri doar cu aer și bidonul îl pui pe fundul unei piscine goale.
În bidonul ăla poate să respire și să zboare un pic cât îi permite spațiul.
Acuma umpli toată piscina cu apă și bidonul se ridică sus la câțiva metri.
Vrabia aia nu zboară și respiră tot în același aer?

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ești fără speranță, dacă vrei să știi cine se face de râs adu-ti aminte câte clase ai.
Nu te lăsa păcălit că din când în când cineva îți folositori și inteligent la răspunsuri, ei fac asta doar că să te încurajeze să fii bufon mai departe.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Oricine pare geniu în comparație cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Când văd că îmi dai câteva răspunsuri la o singură replică nefiind în stare să îți aduni ideile într-un mod cursiv îmi dau seama că mintea ta funcționează cu întreruperi exact ca un bec care nu are curent constant și pâlpâie încontinuu.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stai tu liniștit, la cei mai mulți cititul nu este o activitate atât de copleșitoare pentru creier, mai ales la replici de câteva rânduri, nu vorbim de cărți totuși.

Poate pentru tine este, de asta cred că ar trebui și eu să separ mai mult replicile.

Răspuns utilizator avertizat
| Whateverrr a răspuns:

Păi arca era tot la înălțime

Răspuns utilizator avertizat
| alex598 a răspuns:

Având în vedere că pământul era inundat probabil că apa și inclusiv și arca era pe la 5137 de metri înălțime.

Răspuns utilizator avertizat