| wdexwjmwd a întrebat:

Cum ai reactiona daca ar veni popa la tine la scoala si ar incepe sa predice ca toti cei care asculte orice muzica rock, sunt copiii satanei si ca nu trebuie sa mai ascultati niciodata rock?

13 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Sa ma lase in pace. Plec din sala si ii stropesc cu apa sfintita.

| Încrucişătorul a răspuns:

As indrazni sa spun "Parinte, eu zic sa-i faceti un acatist doctorului care v-a prescris siropul de tuse."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi, niste raspunsuri prostesti la o intrebare normala. daca intrebarea era prosteasca inchipuieste-ti, aberatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa stie tot romanul.
Aberatiile acestea legate de muzica rock ar trebui sa inceteze.Rock-ul e muzica satanei, etc etc...

Rock-ul este ca si alt gen de muzica...
Credeti ca in pop nu exista satana.In Rock se vorbeste foarte mult si de dumnezeu si cred ca rock-ul este cel mai frumos gen de muzica pe langa cea clasica.Rock-ul difera de celelalte genuri prin complexitate si crede-ma nu cred ca un popa ar putea spune ca rock-ul e al satanei.Am vazut si preoti care asculta rock...

| NoShit a răspuns:

S-a întâmplat ceva asemănător. Am avut o lecţie la religie despre muzică şi droguri. Am discutat despre cum ne influenţează asta vieţile noastre de creştini bla bla. Cică negativ.

| Paulla a răspuns (pentru NoShit):

Sunt curioasă, de ce naiba mai staţi la ora de religie? Că doar e opţională.
Şi ca să răspund la întrebare, pe mine mereu m-au amuzat(şi scârbit în acelaşi timp) persoanele care se consideră 'buni creştini', când ei nu fac nimic altceva de cât a spune despre mai mult de jumătate din populaţia planetei, începând cu ateii şi terminând cu homosexualii, că se vor duce în iad pentru faptele lor teribile- e ipocrizia în cea mai bună formă a sa.

| NoShit a răspuns (pentru Paulla):

Din păcate la noi nu-i opţională. Dacă era, aş fi fost ieşită pe uşă demult. Conform profesorului nostru drag de religie, care se întâmplă să fie şi preot, e păcat/imoral ca fată să-ţi dai unghiile cu ojă, căci Dumnezeu nu l-a făcut pe om aşa, ci trebuie să fim naturali.

| Paulla a răspuns (pentru NoShit):

Aveam şi eu o profesoară de religie, care venea mereu în fustă, chiar şi când era ger, iar la un moment dat ne-a spus că e păcat ca femeile să poarte pantaloni(explicaţia era cam vagă, ceva de genul 'pantalonii sunt un semn al masculinului, iar masculinul nu trebuie amestecat cu femnininul' şi pe aici m-a pierdut cu explicaţia.) N-am nici cea mai mică aşteptare de la habotnici, le-am văzut pe toate, de la oamenii care înconjoară biserica în genunchi până la oameni care omoară-n numele 'domnului'.
Nu ştiu în ce clasă eşti, dar sunt destul de sigură că religia e opţională la orice şcoală/liceu. În mod normal ar fi terbuit să te întrebe la începutul clasei a5-a şi a9-a dacă cumva eşti de altă religie sau nu doreşti să o faci. Dar se poate rezolva cu o cerere la secretariat, dacă ai peste 16 ani(dacă-mi amintesc eu bine) e decizia ta, dacă ai sub 16 ai nevoie de semnătura unui părinte.

| Indestructible a răspuns:

L-as scuipa in frunte.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Eu sunt rapper si cel mai bun prieten al meu e rocker>>>>Preotu mai bine iese din clasa ca daca scot artileria grea de injuraturi ma trimite la exorcizari!

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

I-asi zice ca eu nu intru in biserica sa le zic la babe cum le minte, le fura bani si ii cheltuie pe mercedesuri si blana la pitipoanca de preoteasa, in loc se dea putin la saraci si sa faca ceva pentru Dumnezeu. amin.

| Morrigan a răspuns:

Nu exista bine si rau separat. "binele" meu poate fi "raul" tau si invers. nimeni nu are dreptul sa decida ce e bine cu adevarat si ce e rau pentru ca o va face din viziunea lui, in interesul lui.

| DropDeadDraklor a răspuns:

E un prost cine zice ca nu ai voie sa asculti rock oh go on