| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ajung unii oameni maestri spirituali?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Gasind oameni mai prosti ca ei sa ii creada.

| minrest a răspuns:

In nici un fel. Nu exista maestrii spirituali. Exista maestrii de go si de arte martiale, poti ajunge sa stapanesti o stiinta sau arta la nivel de maestru, dar in chestiuni spiritualetotioamenii sunt ingeniosi, si toti sunt subiectivi; cine gaseste un mod de a isi domina (doar partial) aceasta subiectivitate ca sa surprinda ceva din realitate o face intr-un mod care functioneaza doar in cazul lui. Isus spune clar ca ucenicii lui nu trebuie sa aiba invatator sau conducator. Donald ala care iti place tie vede ca ii lipsesc unele argumente si pretinde ca i-a vorbit Dumnezeu, cu alte cuvinte pretinde sa il crezi pe cuvant, si asta fac toti pretinsii maestri.

| mudokins78 a răspuns:

Nu bea, nu fumează, nu au frământări interioare, trăiesc în general o viaţă simplă!
Ei încearcă să scape de tot ce e lumesc! -şi nu poţi face treaba asta locuind la oraş! Succes.

| AlexeHellsing a răspuns:

Îl iubesc pe Dumnezeu.