| anonim_4396 a întrebat:

Cum alege dumnezeu ce anume exista in ce mod pentru care individ?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Viata voastra trebuie sa fie foarte plictisitoare daca voi credeti ca tot ce faceti a fost ales de un obiect al imaginatiei umane care e vechi de mii de ani.
Fiecare individ isi creeaza propruil viitor bazat pe deciziile pe care le ia in prezent. Acele decizii ii pot influenta viitorul in mod pozitiv sau negativ. Orice mica dezicie luata, influenteaza viitorul intr-un anumit mod. Acesta se numeste The Butterfly Effect, poate ai auzit de el.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj de poveste si nu alege nimic. Fiecare individ traieste cum poate in conditiile existente in locul si in timpul in care s-a nascut.

| AndrElle a răspuns:

Prin cercetarea sufletului. Apropierea lui de biserica și rânduirea prin rugăciune. Și îți dă dacă vrei.

| stefiiii3 a răspuns:

N-am inteles intrebarea.

| Mayhem666 a răspuns (pentru stefiiii3):

Sincer sa fiu nici eu n-am inteles-o.
Nu exista semne de punctuatie si cuvintele sunt asezate putin ciudat in propozitie ceea ce o face sa nu prea aiba sens, dar o sa incerc sa o descifrez.