| Vernusio a întrebat:

Cum apreciati voi ca fiind viata si invataturile Mantuitorului Iisus Hristos?

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Sa ii urmezi lui Dumnezeu si sa te dedici intr-u totul Lui, inseamna sa renunti la tot, la absolut tot ce ai pe lume. Precum pustinici care traiesc retrasi.

https://www.youtube.com/watch?v=5gmbrBvuQ38

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Minunate.Dacă le aplicam putem fi cu adevărat fericiți și împliniți. Apoi, ne ajuta sa beneficiem de ceea ce promite Biblia, adică binecuvântări eterne.

| 4b a răspuns:

Totul este desertaciune si goana dupa vant

| RAY a răspuns:

Bogdan are dreptate trebuie sa fi ca iisus nu ca crestini din ziua de azi lacomi dupa banii dupa avere pacatosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mantuitorul" spunea predici despre viata si morala si toate alea si el era primul care le incalca, jalnic.

Luca 9:59-62
59 Altuia i-a zis: „vino după mine!" „doamne", I-a răspuns el, „lasă-mă să mă duc întâi să îngrop pe tatăl meu."
60 Dar Isus i-a zis: „lasă morţii să-şi îngroape morţii, şi tu du-te de vestește împărăția lui Dumnezeu."
61 Un altul a zis: „doamne, te voi urma, dar lasă-mă întâi să mă duc să-mi iau rămas-bun de la ai mei."
62 Isus i-a răspuns: „oricine pune mâna pe plug şi se uită înapoi nu este destoinic pentru împărăția lui Dumnezeu."

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Boss asta nu inseamna nimic altceva decat sclavie.
Inseamna sa renunti la absolut tot ce te defineste ca om si sa iti dedici toata viata unui "Dumnezeu" criminal care daca exista iti voia orice, doar binele nu. Se cam aseamana cu inchizitia ce ai zis tu doar ca pe atunci omul era amenintat cu moartea de legile evreiesti daca nu se convertea la crestinism.
O sa iti dau si eu un documentar sa te uiti, daca te intereseaza, este despre mai multe, nu doar despre religie.
https://m.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ii urmezi lui Dumnezeu si sa te dedici intr-u totul Lui, inseamna sa renunti la tot, la absolut tot ce ai pe lume. Precum pustinici care traiesc retrasi.

https://www.youtube.com/watch?v=5gmbrBvuQ38

| CinevaAnonimă a răspuns:

Le apreciez si incerc sa respect invataturile.Ascultand de Domnul ne vom mantui.