| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ar fi lumea daca fiecare dintre noi l-ar avea pe Iisus Hristos drept model suprem?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mult mai fericităLLa ce privim, așa devenim.Am fost creați să trăim pentru alții, așa cum a trăit Iisus. E atâta depresie, sinucideri, ură violență pentru că ne bălăcim în balta propiului egoism.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o societate imbecila.
fara libertatea de gandire

| Celcestietot a răspuns:

Păi chiar cred că ar fi Raiul pe pământ atunci!

| FreddieM a răspuns:

Hippie

| doctorandus a răspuns (pentru FreddieM):

Dap, Isus este un model de carcota permanenta contra autoritatilor politice si religioase. De fapt, daca Mao ar fi trait in Israelul antic ar fi scris... Vechiul Testament.

| Digikey a răspuns:

Ar fi o lume comunista si inapoiata plina de plangaciosi ca tine, de indoctrinati, si de ratati.

| slayer09 a răspuns:

O lume frumoasa si plina de bucurie. Am fi ca atunci cand eram copii si nu ne-ar interesa de ce fac altii de femei, de bani de etc, ci doar de ceilalti, ne-am distra cu sufletul plin de iubire, monotonia ar disparea si totul va fi frumos si armonios si plin de iubire. Eu asa vad lucrurile.

| Teffan a răspuns:

Plictisitoare.