| wwwchanelwww a întrebat:

Cum arata dumnezeu in imaginea minti voastre?

10 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Invizibil pentru ca nu exista.

| Høst a răspuns:

Nu arată, fiindcă nu există.

| EmaS a răspuns:

Şi, în mijlocul celor şapte sfeşnice, pe Cineva care semăna cu Fiul omului, îmbrăcat cu o haină lungă până la picioare şi încins la piept cu un brâu de aur.
Capul şi părul Lui erau albe ca lâna albă, ca zăpada; ochii Lui erau ca para focului;
picioarele Lui erau ca arama aprinsă şi arsă într-un cuptor; şi glasul Lui era ca vuietul unor ape mari. În mâna dreaptă ţinea şapte stele. Din gura Lui ieşea o sabie ascuţită cu două tăişuri, şi faţa Lui era ca soarele când străluceşte în toată puterea lui.

| Qinz a răspuns:

Ca un rasarit de soare

| 1libercugetator1 a răspuns:

O fantezie

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Un mos care sta pe-un nor si-o freaca intreaga zi.

| IncorrectUsername a răspuns:

O umbra alba.