| lolium a întrebat:

Cum arata dumnezeu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cer scuze ca am rasp. asa aveam de dimineata o dispozitie mai proasta insa nimeni nu l-a vazut pe Dumnezeu. Deci nu cred ca VOM AFLA PREA curind.

17 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ca mine, dar puţin mai urât.

| OOOLEOOO a răspuns:

''Jah este negru, asa ca nu-i discriminati pe cei de culoare''

| Încrucişătorul a răspuns:

Vrei o bucaa din filozofia mea in legatura cu un Creator/D-zeu?

"Nu stiu cine sau ce e D-zeu dar stiu ce nu este."

Cu asta am spus mai multe decat trebuie...

| 4b a răspuns:

''Frumusetea este umbra lui Dumnezeu...''winking

| WR104 a răspuns:

Daca ai fi citit Biblia ai fi aflat, acolo spune clar.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Este adevărat că întrucât nu-l putem vedea pe Dumnezeu, nu putem înţelege pe deplin cum arată. Dar asta nu înseamnă că nu-l putem cunoaşte cum e în realitate. De ce spun asta? Deoarece cunoaşterea nu se limitează doar la văz. De exemplu, există multe persoane oarbe care ajung să se cunoască şi să se căsătorească cu cineva necătând că nu au văzut niciodată persoana respectivă. În schimb, ei ajung să cunoască caracterul, calităţile şi alte trăsături care-l atrag în cele din urmă de acea persoană.
În mod asemănător, noi nu-l putem vedea realmente pe Dumnezeu, dar putem să cunoaştem ce fel de persoană este El, să-i cunoaştem caracterul şi calităţile. Cum? Studiind cartea unde El se descrie cel mai bine, adică Biblia. De asemenea, făcându-ne timp să medităm la lucrările de creaţie a lui Dumnezeu ne dezvăluie multe calităţi cum ar fi puterea, înţelepciunea, iubirea ş.a.
Persoanele care-şi fac timp pentru a analiza Biblia şi creaţia ajung să-l cunoască şi să înţeleagă ce fel de persoană e Dumnezeu, chiar dacă niciodată nu l-au văzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cea mai penibila intrebare.

| lolium explică (pentru anonim_4396):

Si al tau cel mai penibil raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| lolium explică (pentru anonim_4396):

Hai ca iti dau o funda ca sa te simti mai binehee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru lolium):

Imi cer scuze ca am rasp. asa aveam de dimineata o dispozitie mai proasta insa nimeni nu l-a vazut pe Dumnezeu. Deci nu cred ca VOM AFLA PREA curind.

| Raynn a răspuns:

Ca o coala de hartie A4 goala.

| Morrigan a răspuns:

Nimeni in viata nu l-a vazut deci nu prea cred ca o sa primesti foarte multe detalii thinking

| Maya87 a răspuns:

Cerceteaza-ti inima si sufletu... o imagine mai clara nu vei gasi

Întrebări similare