| AvalohAlyn a întrebat:

Cum arata viata de dincolo, in opinia ta?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Paradisul pamantesc, care va fi dupa distrugerea sistemului rau, este descris in Isaia65:20-25,Psalmul37:9-11,Apocalipsa21:3,4

| RAY a răspuns:

Ca inainte sa ma nasc

| AC4S4 a răspuns:

Eu cred ce spune Biblia, si anume:
Apocalipsa 21
1 Apoi am văzut un cer nou și un pământ nou, căci primul cer și primul pământ trecuseră, și nici marea nu mai era.
4 El va șterge orice lacrimă din ochii lor și moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici jale, nici strigăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi s‑au dus.
23 Cetatea nu are nevoie nici de soare, nici de lună, ca să‑i dea lumină, pentru că o luminează slava lui Dumnezeu, iar Mielul este candela ei.
Apocalipsa 22
1 Atunci mi‑a arătat râul apei vieții, strălucitor precum cristalul, care ieșea din tronul lui Dumnezeu și al Mielului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Viata de dincolo nu exista.

| ImUnlord a răspuns:

În opinia mea, viața de dincolo arata ca și niste gradini frumoase.