| dany1988122 a întrebat:

Cum arata zeul iudeo-crestin-musulman? Ca un om, ca o maimuta, ca un caine, sau?

11 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ca mine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu exista zeu ideo crestin. Divinitatea în Islamism e complet transcendenta, atat si in iudaism. A fi complet transcendent inseamna ca nu poate fi limitat de o anumita infatisare. În creștinism Dumnezeu e la fel, complet transcendent, dar de asemenea a luat prin Cuvântul său trup de om.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Musulmanii se inchina la acelasi zeu.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Fals. Musulmanii nu se inchina la Iisus. Se vede ca nu stii nimic despre islam sau crestinism

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Am zis eu ca se inchina la Jesus? Se inchina la Barbos, ei il considera pe Jesus profetul lui Allah.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Arata-mi mie unde am zis ca se inchina la Jesus.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

O sa-ti arat cand o sa dai dovada de respect

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Copilisme rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Pretentia de a primi respect face parte dintr-o societate civilizată, cum există în occident spre exemplu, dacă tot ne lăudăm că vrem "o țară ca afară"
În schimb să vorbesti cum vorbesti tu ține clar de un comportament infantil

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu la asta ma refer.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

De parcă mi-ar păsa la ce te referi