| mikyyy31232 a întrebat:

Cum as putea sa Ii multumesc Lui Dumnezeu pentru ca imi indeplineste rugaciunile, ajutandu-ma sa iau note mari, cele mai mari si sa fiu mereu laudata? Credeti ca e gresit sa Ii cer Lui sa ma ajute sa iau cea mai mare nota din clasa? De ce? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu este gresit sa doresti sa primesti note mari, dar trebuie sa inveti si tu si sa ceri ajutorul lui Dumnezeu. In ceea ce priveste lauda, nu este prea bine, tu trebuie sa ramai smerita si sa recunosti ca de la Dumnezeu primesti intelepciunea.

8 răspunsuri:
| mikyyy31232 explică (pentru EmaS):

Totusi cred ca e normal sa fii satisfacutacand primesti note mari si esti laudata de catre profesori.dar raspunde si intrebarii principale, te rog.

| EmaS a răspuns (pentru mikyyy31232):

Prin rugaciune, Ii poti multumi lui Dumnezeu, prin citirea Bibliei, prin fapte bune.

| HueyFreeman a răspuns:

Trist.

| RAY a răspuns:

Crezi ca prin rugaciuni vei lua note mari poate la religie dar la alte materi nu cred

| William a răspuns (pentru EmaS):

Prostiiiiiiiiii eu am avut concurs la mate acum cateva zile si in loc sa invat formule si sa fac exercitii ma jucam pe calculator toata ziua, am luat 80 de puncte big grin. mikyyy31232 daca vrei sa ii multumesti lui Dumnezeu faci milostenie, te rogi si tii post, mergi la biserica si incearca sa nu pacatuiesti (prea mult).

| Raniia a răspuns:

Nu este gresit,fiindca,de fapt, multumirea ta tine mai mult de schimbarea radicala a atitudinii tale,decat de schimbarea de situatie.Tu, in loc sa te ingrijorezi, ai ales sa te rogi in mod specific si sa te increzi in El.Tu nu trebuie decat sa-i accepti cadoul, sa-i multumesti, si sa nu-L ignori. Dumnezeu te-a inzestrat cu pricepere si iscusinta ca sa-L poti face pe El cunoscut, pentru a-L glorifica si a-I da insemnatate.Cum ai putea sa multumesti? simplu sa-I multumesti.Atunci cand Il preamaresti pe Creatorul tau cu abilitatile tale, atunci cand contributia ta sporeste reputatia lui Dumnezeu, zilele tale devin dintr-o data tot mai dulci.Glorifica-L pe Dumnezeu...

| mikyyy31232 explică (pentru Raniia):

Forte frumos raspuns.multumesc mult de tot!

| Raniia a răspuns (pentru mikyyy31232):

Tot ceea ce ai de oferit este ceea ce ti s-a dat sa oferi.Tu ai nevoie de tine sa fii tu insuti. Dumnezeu sa te binecuvinteze!