| Zenicide a întrebat:

Cum au incaput toate animalele in Arca lui Noe?

28 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu au încăput!
Povestea cu Arca lui Noe, și potopul mondial este una dintre cele mai de necrezut povești din Biblie.
Adică nu avea cum, să fi fost așa!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru MMihai):

Ba da. Potopul a existat.Multe religii afirma acest lucru, nu doar crestinismul.

| Hombre a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Fa-ti o mica informare pe net si vezi cate specii de pasari, animale, pasari, insecte si plante sunt pe planeta pamant, apoi gandeste-te cu ce le hranea, unele carnivore altele ierbivore si ce imensitate de arca ii trebuia. Nu mai crede prosteste doar pentru ca scrie in Vechiul testament care e o carte suprarealista la fel ca "Alba ca zapada". Deschideti mintea nu o lasa incuiata.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Hombre):

Sunt o groaza de explicatii...dar a ta e aia de la coadalaughing
Crezi ce vrei.

| Hombre a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ba daca eu iti spun ca esti prost tu razi.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Hombre):

Da ba...da ba, rad.E bine sa razi incearca!laughing

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Le-a bagat cu limba de pantofi si le-a scos cu tirbusonul!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Inteligentule, dacă căutai pe google arca lui noe, îi găseai mărimile exacte.
Sunt şi în Biblie.
Halal creştin mai eşti şi tu.

Dracu ştie cum au încăput.
Arca lui Noe era de 3 ori mai mică decât Titanicul, iar titanicul putea ţine 2400 de oameni.

Arca aia trebuia să ţină sute de mii de specii.
Înrtrebarea e, cum naiba le-a adus la Arcă? Cum de nu s-au ucis naimalele între ele? Cum de curăţau excrementele din urma lor? De unde aveau mâncare? De unde aveau apă?
Cum de puteau rezista frigului şi aerului rarefiat de la înălţimea de 9 kilometri?
Cum de au supravieţuit după potop? nu mai exista vegetaţie din care ierbivorele să mănânce.
Şi ca să ai o răspândire sănătoasă genetică ai nevoie de cel puţin 24 de perechi de indivizi din aceeaşi specie, că altfel apar mutaţii grave şi mor.
Cum a rezolvat diversitatea genetică?
Cum a repopula planeta acei 6 oameni rămaşi?
A lăsaţi-mă să ghicesc, pentru toate cazurile, Dumnezeu a folosit magie?

| Wehrmacht a răspuns:

Lasa asta...cum dracu' a prins o musca sau un tantar?

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru Wehrmacht):

Mda. Si cum dracu' stia si ce sex au? laughing

| Wehrmacht a răspuns (pentru thelordofthedrinks):

Am vrut sa spun si despre sex dar am sters(nu stiu de ce...)

| mihaibrasov a răspuns:

Inghesuite.

| Zenicide explică:

Stim din Biblie ce marimi avea, si era mai mic decat RMS Titanic.

| eandopuncttk a răspuns:

happy arca era maricica, dar animalele erau mici happy

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nu a existat nici o arca, e doar o legenda.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Arca era mare de tot, iar animalele erau doar doua din fiecare speciehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndiNyctophilia):

Si oricum, lupii, tigrii, leii etc, au halit oile, caprele, maimutele, vacile si restul ierbivorelor, asa ca s-a facut o gramada de loc sa le mai aduca si altele laughing

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, nu cred, altfel in zilele noastre nu ar mai exista aceste animalelaughing happy

| thelordofthedrinks a răspuns:

A facut Dumnezeu un spell de micsorare asa ca sa incapa toate. Si daca te intrebi cum de stia Noe sexul insectelor sau fapturilor minuscule, sa stii ca tot Dumnezeu i-a dat puterea de a vedea cu albastru animalele de sex masculin si cu roz pe cele de sex feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, cita vreme arca aia s-a scufundat.

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Simplu,arca era mare si animalele mici, la fel ca si creierul tauminuscul in ditamai capu'

Fundita?

| Zenicide explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Arca era orice dar mare nu happy Era mai mic ca RMS Titanic. Animalele erau mici? Cat de mici?

"Fundita?" In gura?

| stefan573 a răspuns:

Era Foarte mare arca. Funda?

| BilaDorel a răspuns:

Era mare.

| Zenicide explică (pentru BilaDorel):

In comparatie cu ce? O cutie de chibrite?

| crestiniromani a răspuns:

Care toate daca erau 2 de fiecare?