| AvalohAlyn a întrebat:

Cum credeți că arată viața de dincolo?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Inimaginabila happy!

| Meme10Memu a răspuns:

Intuneric.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Stai să mor, să văd dacă există, dacă pot învia la loc și să-ți spun laughing

| Helper07 a răspuns:

Nu arata.

| AvalohAlyn explică (pentru Helper07):

Eu cred ce spune biserica catolică și cea ortodoxă.Si anume că exista.

| Helper07 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Vai de omul care se increde in om! zice Domnul".

In loc sa te increzi in Dumnezeu, te increzi in om. Biblia e Cuvantul lui Dumnezeu, daca nu asculti de El, atunci omul nu te poate salva de a doua moarte. Doar Dumnezeu te poate mantui, nu omul.

| BlackLight1987 a răspuns:

Nu cred ca arata intr-un anumit fel. Este mai mult o stare de conștientă și conștiința, pe un plan spiritual in apropierea lui Dumnezeu (Rai), sau departe de Dumnezeu (Iad).

| Ekko009 a răspuns:

Ideea este ca omul nu isi poate imagina...
Adica poate sa o faca dar in limitele umane.
In orice caz acolo va fi mult mai diferit decat orice imaginatie umana