| Moisie a întrebat:

Cum credeti ca Isus Christos va poate oferi "viata vesnica", daca chiar el recunoaste ca le ia oamenilor vietile in calitate de stapan al cheilor MORTII, deschizand larg usa care duce in moarte?

Daca Isus Christos tot se lauda ca detine cheile mortii, atunci de ce nu va ofera el viata vesnica inchizand usile MORTII, ca doar el detine cheile?

Nu cumva pute treaba asta a minciuna pentru prostit prostii, si de fapt Isus Christos nu va ofera viata vesnica asa cum credeti, ci moarte vesnica in Iad, ca doar si cheile Iadului tot el le detine?

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Tu realizezi ca isus a fost doar un simplu om iar biblia exagereaza toate faptele nu?

| Moisie explică (pentru Narcis2007):

Bineinteles ca eu realizez asta, dar de ce crezi ca nu realizeaza asta cca 2 miliarde de oameni care se declara crestini?

| Narcis2007 a răspuns (pentru Moisie):

Asta ramane inca un mister

| Moisie explică (pentru Narcis2007):

Intr-adevar este un mister.
Dar este misterul lui Polichinelle, adica unu stiut de toata lumea!
Cauza este boala prostiei, singura boala care nu doare.

| Marius511 a răspuns:

Intrebarea asta o puneai acum un an de zeci de ori cand eram eu.
Asta pana cand s-a gassit unu sa trimita adminii pe tine. laughing
Imi pare rau big grin daaa,, erai enervant

| Marius511 a răspuns:

Tot peste tine dau da parca acum te distrezi prea bestial. Ii joci p-astia cum vrei tu. Da sa stii ca asta pe mine ma plictiseste... big grin

| Moisie explică (pentru Marius511):

Pai intrebarea nu era adresata tie, ci celor care CRED fara sa gandeasca!
Si mai ales pentrub tineretul pe care vreau sa-l provoc sa rationeze si sa nu creada totul asa a proasta!