| mentholinks a întrebat:

Cum credeti ca se va desfasura judecata de apoi?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Judecata de Apoi se va DESFASURA intocmai cum este descrisa in Biblie.
Ai citit Biblia?

| RAY a răspuns:

Astea sunt fantezi umane, oameni se asteapta ca cei rai sa fie judecati, e un fel de dorinta de a fii dreptate, e ceva pur eronat emotional

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Judecata de apoi e doar o născocire pentru a controla credincioșii prin frica. Cu cat mai credincioși cu atat mai mult ii aud ca fac lucruri de frica nu ca asa ar fi moral sau etic

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

La Mc, stând la masa cu Bărbosul cersc el cu istoricul vieții mele într-o mana si în cealalta o doza de Cola, făcând mișto de mine
Eu cu cartofii în gură, si burgerul în mână mancand nepăsătoare

| LPCTSTR a răspuns:

Iti vor canta la urechi in sicriu bacteriile care te descopun...
N-o sa fie nicio judecata, keep calm.

| Algo098 a răspuns:

In acelasi mod in care s-a desfasurat judecata dinainte.

| Algo098 a răspuns:

Dupa ce ai murit, nu mai are cine sa fie judecat si in plus nici nu are cine judeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu, cine a judecat va fi judecat si cine nu a judecat nu va fi. Spune clar ca sa nu judecam pentru a nu fi judecati.
Cei care au facut avort vor avea copiii de fata sa dea marturie pentru pacatul lor.
Fiecare va fi judecat dupa ce a facut pe pamant, cum si-a petrecut viata.

| roty78 a răspuns:

Zis-a Domnul: Când va veni Fiul Omului întru slava Sa și toți sfinții îngeri cu El, atunci va ședea pe tronul slavei Sale. Și se vor aduna înaintea Lui toate neamurile și-i va despărți pe unii de alții, precum desparte păstorul oile de capre. Și va pune oile de-a dreapta Sa, iar caprele de-a stânga. Atunci va zice Împăratul celor de-a dreapta Lui: Veniți, binecuvântații Tatălui Meu, moșteniți Împărăția cea pregătită vouă de la întemeierea lumii. Căci flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și Mi-ați dat să beau; străin am fost și M-ați primit; gol am fost și M-ați îmbrăcat; bolnav am fost și M-ați cercetat; în temniță am fost și ați venit la Mine. Atunci, drepții Îi vor răspunde, zicând: Doamne, când Te-am văzut flămând și Te-am hrănit? Sau însetat și Ţi-am dat să bei? Sau când Te-am văzut străin și Te-am primit, sau gol și Te-am îmbrăcat? Și când Te-am văzut bolnav sau în temniță și am venit la Tine? Iar Împăratul, răspunzând, va zice către ei: Adevărat zic vouă: Întrucât ați făcut unuia dintr-acești frați ai Mei prea mici, Mie Mi-ați făcut. Atunci va zice și celor de-a stânga: Duceți-vă de la Mine, blestemaților, în focul cel veșnic, care este pregătit diavolului și îngerilor lui. Căci flămând am fost și nu Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și nu Mi-ați dat să beau; străin am fost și nu M-ați primit; gol, și nu M-ați îmbrăcat; bolnav și în temniță, și nu M-ați cercetat. Atunci vor răspunde și ei, zicând: Doamne, când Te-am văzut flămând, sau însetat, sau străin, sau gol, sau bolnav, sau în temniță și nu Ţi-am slujit? El însă le va răspunde, zicând: Adevărat zic vouă: Întrucât nu ați făcut unuia dintre acești prea mici, nici Mie nu Mi-ați făcut. Și vor merge aceștia la osândă veșnică, iar drepții la viața veșnică.

| RoseWerthner a răspuns:

Probabil mai blând decât orele de dirigenție de pe zoom.