| ArseniePapacioc a întrebat:

Cum credeti ca va v eni Mantuitorul Iisus Hristos pe pamant?

44 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Intai ii va lua pe ai Sai la El, in locul pe care ni l-a pregatit, apoi va veni pe pamant si orice ochi Il vor vedea.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Cum a si urcat.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

In timp ce iti citeam intrebarea ta despre cum va veni Iisus, ascultam asta. Tare, s-a potrivit.
http://www.youtube.com/watch?v=H7QEMzPRws0

| AvalohAlyn a răspuns:

Pe nepregatite si intr-o Mare Slava.Un lucru e sigur, nu va mai veni ca un om obisnuit si nu se va mai rastigni o data ci va veni ca un Biruitor! Nu va mai fi biruit si rastignit ci El va fi cel care va birui si va pedepsi.Numai bine

| Hombre a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Nu va mai fi biruit si rastignit ci El va fi cel care va birui si va pedepsi."
Sa inteleg ca acum se va razbuna? Si pe cine bate la popou?

| Wøodenpints a răspuns:

Beat

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cerul se va intuneca,iar o lumina isi va face aparitia,acela va fi Iisus plangand si zicand:"Va iubesc atat de mult.M-ati inteles gresit,nu va doresc raul,nu o sa va judec dupa credintele voastre, dupa rasa, ci dupa faptele pe care le-ati facut, pentu ca Eu sunt Fiul Lui Dumnezeu, iar voi sunteti fratii mei."

| HueyFreeman a răspuns:

Dezamagit. O sa vada ca toate invataturile sale s-au dus naibii si ca toti religiosii se iau in gat unul cu altul.

| Zenit313 a răspuns:

O sa vina dansand Gangnam Style!

| dracu14 a răspuns:

Va veni cu un ozn cu numarul r 01 jah, probabil cu 2 tarfe langa el si mestecand guma...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Aha si una din cele 2 tarfe e maica-ta?

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Si cealalta esti chiar tu

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Si daca spui o injuratura despre mine spune-mi-o in fata c*c*t uscat.Nu postezi ca boul ceva si apoi stergi ca prin miracol.Si Dumnezeu exista taran oparit de ceaun.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

laughing saracu de tinelaughing maicata-i tarfa iar tu stai flu flu prin baruri dupa o caramida laughing

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Bai cioara, eu nu sterg nimic cretinule, sunt tare curios cat tupeu ai in viata reala ca vad pa in spatele monitorului esti smecher, cocalar coclit, crestin in toate regula ce sa zic

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Ce n-as da sa fim fata-n fata? Sa ma strangi un pic de gatu' plii.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Ai tu d-aia ma neghinita? taci dracu, tu fata in fata cu mine ai cade in genunchi sa-mi sugi pla, daca iti dau o palma incepi sa plangi dupa maica-ta

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Taci drk. Poate-ti fac o sora : ) )) Depinde ce vrea maica-ta, animalutul meu de companie care prin anii 80 era amanta lui Ceausescu. laughingCe vorbesti ma c*c*t? Pruna uscata.Te bat de ajungi la reanimare.Iti fac p*z*a galeata daca te iau la bataie laughing Pruna uscata.Copil facut din greseala laughing

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Mai rahat cu ochi. Daca facem parte-n parte imi crantani pl ca pe-un baton
Ca pe-un SNICKERS, BOUNTY laughing) NESKUICK.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Gata nu mai ai nimic de spus? Sau ai c*c*t pe degete si nu mai poti scrie? laughing.
Legumo, cati caciosi ca tine cunosc imi fac schiuri din coastele lor au tupeu online dar daca le dau o pl peste fata dau fuguta la diriga ca sa-mi faca probleme.Fa bine si taci.Ca sa nu ma enervez mai tare.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Fraiere taci dracu, nu-i nimic de capul tau, n-ai pic de tupeu in realitate, daca ai dao parte-n parte cu mine ai incepe sa plangi sa nu te bag in spital, daca-ti *** o palma iti scuipi dintii pe jos

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Daca nu taci te bag pe unde ai venit laughing

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

N-ai ales persoana potrivita de care sa-ti bati joc.Hai mars, dispari, bon voyage, ciao, bafta la supt... Ah era sa uit care-i numarul de telefon al maicatii? laughing

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Taci dracu cocalare, am mancat zeci de din astia tari in tastatura ca tine, tu in realitate esti un jeg frustrat care a mancat bataie de la toti si care isi arata frustrarea pe net, esti patetic.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Ai mancat pl la zeci din astia ca mine nu? laughingAhh da te cred.Sigur ti-a si placut. Vorbind serios sunt si eu bun la bataie.Tu poate chiar le ai cu bataia, pari unul din desnele alea animate, personajul ala cu forta dar copac la creier.Mai trist e ca tu nici la forta nu le ai. laughing Epavo.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

''prostul pana nu-i fudul parca nu e prost destul'' mersi ca mi-ai confirmat, acum hai pa
acum sa-ti dau un sfat, cand nu ai nimic inteligent de spus mai bine taci, asa nu o sa mai mananci bataie in viata reala

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Mah mor de ras rolling on the floor) numai de bataie vorbesti, chiar ca esti prostlaughing.La bataie se rezuma totul? In ziua de azi nu prea.Asa "Ca creier de aluna"(cacofonie intentionata), daca vrei sa-ti faci dreptate o faci prin cuvinte nu prin bataie mai nou ca esti bagat la parnaie.Eu n-am spus nimic intelgent? Da' tu ce-ai spus? Acum serios si Gigi are IQ mai mare ca al tau si vorbele tale sunt egale cu ale unui pusti de 9 ani plictisit de moarte

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Esti patetic si ii faci si pe crestini de ras
dar vad ca se confirma ce a spus Mahatma Gandhi.''Îmi place Hristosul vostru. Nu-mi plac creştinii voştri. Creştinii voştri sunt atât de diferiţi de Hristosul vostru.''

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Aha acum o dai pe Sfanta BIBLIE? Nu mai ai argumnete.Hai salut iti dau m**e cu alta ocaziewinking.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Frate m-ai injurat te-am injurat, intorc orice jignire de 10 ori x2, la ce te asteptai? sa-ti spun teoria chibritului? laughing
dar vad ca te crezi foarte inteligent
nu stiu care e prostul dintre noi,cel care crede intr-un zeu imaginar si care crede ca omul a fost creat din pamant sau cel care cauta explicatii logice si rationale
pe site-ul asta am vazut crestini care incearca oarecum sa aduca argumente, versete ca sa-si impuna punctul de vedere, imi place ca tu folosesti injuraruri, pe bune esti patetic si ii faci si pe ei de ras
tu stii bine ca esti prost si asta te frustreaza si nu stii sa faci altceva decat sa injuri, banuiesc ca e destul de frustrant sa nu intelegi multe lucruri...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

laughing Am si eu momente in care ma indoiesc de existenta lui Dumnezeu considerabil, dar am incercat sa il ascult si mi-a vorbit.Ai sa spui ca multi crestini au spus asta.Dar asculta-ma pe mine, cel care-ti da m**e la zi.Nu era constientul meu, si am primit rapsunsuri si imagini care nu prea pot fi procesate de creierul uman.Sunt mult terorii cu privire la acest subiect.Ca noi ne-am facut din combinarea unor extraterestri, ca ne-am format dintr-o simpla particula organica care s-a divizat pe sexele opuse de care suntem toti atat de atrasi.Dar indiferent de ce spui tu si ceilalti atei, un lucru e sigur.O forta inimaginabila ne-a creat, cineva fara limite.Gandeste-te,un inventator cand creaza ceva stie exact ce face acel lucru.Cu toate ca nu stie efectele adverse.Dar in cazul existentei noastre am impresia ca totul e bine pus la punct.Foarte bine.Noi,oamenii care construim zi de zi atatea lucruri,mai avem putin si inventam hologramele,care avem atatea lucruri si avem o logica extrem puternica, planetele, fiecare planeta cu caracteristica ei, incusiv Soarele, apa oxigenul cu formul specifica O2.PLante,verdeata animale, EXACT elementele fara de care noi n-am putea trai. Vrei sa spui ca toate astea sunt din intamplare? Ei bine afla ca nu./CINEVA si anume TIMPUL, UNIVERSUL, DUMNEZEU, o forta inimaginabila a facut toate astea.Si eu nu inteleg anumite lucruri? Mai gandeste-te.Singurul lucru adevarat pe care l-ai spus e ca stiu sa innjur.Dar forteaza-ti aluna sa gandeasca.Care-s orginile noastre si cum de am ajuns atat de departe...

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

1.ce te face pe tine sa crezi ca acel creator este dumnezeu si nu odin?
2.de ce alegi sa crezi intr-un zeu care trimite oamenii in flacarile iadului din motive stupide si care omoara oameni fara nici un motiv(vezi vechiul testament)

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Cred pentru ca simt.
2.Pentru ca nu e deloc asa. Tine minte... Dumnezeu iarta mai mult decat ai crede.Si apoi credinta asta este ca balanta. Faci o fapta rea si nici una buna.Iti dai seama ca nu te duci in fundul iadului.Treci un pic de bariera dintre bine si iad dar inspre iad.Cu alte cuvinte daca faci o fapta buna esti intre cele 2 lumi.
Nu stiu cei cu Vechiul Testament, dar din ce am invatat la scoala si am auzit de la altii + ce mai simt eu cateodata, Dumnezeu este de o bunatate nespusa.Si cam urat spus ca El ii omoara.Suntem liberi arbitrii. Daca luam in mana M4A1 si AK47 nu e vina lui ca murim drk.Eu doar mi-am spus parerea cat de adevarat e nnu stiu.Inca ceva.Din cate am observat esti ateu.Asta mi-a scris un membru TPU:
"Daca tu crezi si nu exista nu ai nimic de pierdut, dar daca El exista si tu nu crezi ai pierdut totul!"
Cel putin asta mi-a dat ceva de gandit.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Sa folosesti pariul lui pascal e putin cam eronat, nici el nu era sigur de existenta lui dumnezeu
din carte spui tu numai autosugestia te face sa crezi, repet, de unde stii tu ca cel pe care-l ''simti''e dumnezeu si nu odin

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Am citit despre Odin.Foarte interesant.Insa tot i se poate nega existenta din cauza Arborelui INtelepciunii.Cand nu era nimic, unde era acest arbore? In atmosfera? Unde nu-i oxigen? Atunci nu era nici un fir de iarba.Dar cand noi am fost creati? Universul este plin de mistere si cum este si firesc pentru existenta cineva trebuie sa il stapnaeasca pana in cele mai mici detalii.Cineva care din START este de neoprit.Acel ceva e Dumnezeu nu odin.Si-a sacrificat ochiul.s-a spanzurat de 9 ori in copac pe durata a 9 zile fara sa fi mancat baut ceva, lovinduse concomitent cu o lance. Unde s-au petrecut toiate acestea? Pamantul nu exista pe atunci.Si din cate am citit eu a suferit foarte mult pentru a dobandi intelgineta suprema la fel ca sa ajunga si un zeul al razboiului.Cum a creat Pamntul? Daca Odin e Dumnezeu din start ar fi fost Atotputernic.Lumea a fost creata prin simple cuvinte.Gen:Sa fie iarba:si asa a fost.
Sa fie apa:si asa a fost s.a.
Inttrebarea venindu-ti tie:Cum a creat Odin Pamantul?

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Eu ti-am pus tie intrebarea ca sa-mi raspunzi, de unde stii ca nu e dumnezeu si nu odin, raspunde-mi de unde, cum iti pui tu intrebarea cum a creat odin pamantul asa imi pun si eu intrebarea cum dumnezeu a creat lumina inaintea soarelui
exista 2700 de zeitati, nu inteleg de unde poti fi asa de sigur ca dumnezeu e creatorul desi nu ai nici un argument solid, faptul ca-l simti pe d-zeu nu e un argument prea solid, autosugestia face minuni
spre deosebire de religie stiinta nu este batuta in cuie si este intr-o perpetua ''miscare''

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Pentru ca zeul trebuie sa fie cel cu cea mai multa putere.Acela fiind Dumnezeu.

| dracu14 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Pe ce te bazezi cand spui asta? de unde stii tu ca dumnezeu e mai puternic decat odin?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru dracu14):

Asa spune Biblia.Si ca noi am castigat "loteria cosmica". Avem apa Soare, oxigen s.a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-l cheme Măruţă la emisiune şi vine cu un taxi cu 3.99 lei/km.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ce cretin, ar trebui sa se gandeasca. Poate unii chiar cred in El.Nu prea am idei.Insa cred ca va cobori pe tron.Treonul fiind un nor urias.Alaturi de slujitorii Sai loiali ingerii.Probabil pentru judecata suprema, sau pentru un advertisment.

| Calininio a răspuns:

Cu American Airlines nu, ca e scump. Cred ca cu lufthansa.

| dennixtreme a răspuns:

Nu dati spoilere, ffs

| cosminutzu90 a răspuns:

Mantuitorul va veni pentru a-l invinge pe Antichrist cand o sa fie vremea lui(noi nu stim daca o sa mai traim pana atunci),si atunci Iisus Hristos va castiga batalia, Antichristul si Satana insusi vor fi "aruncati" intr-un foc etern, si odata cu venirea Sa pe Pamant, lumea se va pregati pentru Sfarsitul Lumii, sau Judecata.