| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de au incaput vreo 8.7 milioane specii in arca lui Noe? Asta daca luam in calcul cate un animal din fiecare specie, dar erau 3 intr-un capitol si in altul erau 8, plus apa, plus mancare, excremente, plus urina, plus nasteri, plus plante. Si cum nu s-a uscat vita de vie a lui Noe?

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu a existat nici arca, nici potopul, nici noe.

| gabicoo a răspuns:

Doamna Geta de la perfuzii în cap e chemată de urgență la salonul 13! Irecuperabilul Daniel iar are preocupări religioase!

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Tu cauti logica in biblie?

| salieri84 a răspuns (pentru Lukasssz):

Mai degraba logica il cauta pe el, dar baiatul nu e niciodata acasa. E plecat cu instigatul pe forumuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Ai mai pus odată întrebarea asta. Dar cred ca varianta corecta e zece milioane de specii. evident nu a existat nicio taxa niciun potop si niciun noe.

| Andresso a răspuns:

Nu stie nimeni asta, doar Dumnezeu știe. Vom afla probabil raspunsurile la întrebările de genul in viață veșnică.