| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de Dumnezeu avea un fiu? Parca Dumnezeu nu avea sotie. Sa nu o dati pe aia cu " s-a incarnat in fiul Mariei", ca exista ca fiu al lui Dumnezeu si inainte sa fie incarnat.

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai pe langa povestea care se stie deja... alta nu se cunoaste big grin

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Știa ca tu si eu avem nevoie de un răscumpărător, si ca era singura soluție.

| iurii75 a răspuns:

Simplu, l-am creat. Și îngerii, și Adam sunt numiți tot fii ai lui Dumnezeu. Dar Iisus este întâiul născut.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și de unde ai luat-o că ne închinăm nu lui Dumnezeu ci lui Isus?

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ne încinăm și Tatălui și Fiului.

Răspuns utilizator avertizat
| KR0NSTADT a răspuns:

Cică, s-a încarnat în fiul Mariei.

Răspuns utilizator avertizat
| KR0NSTADT a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci, nu prea sunt curios de rahaturile pe care le debitezi, troll mic. Mă distrez și eu pe seama ta, dacă tot te încadrezi pe profil.

Răspuns utilizator avertizat