| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de egiptenii mai aveau vite? Ca le-a omorat zeul iudeu pe toate cu o plaga. Iesirea 10 versetul 25 ''Moise însă a zis: "Ba nu, ci dă-ne vite pentru jertfele şi arderile de tot ce avem să aducem Domnului Dumnezeului nostru.''. Si versetul 6 http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=32&cap=9

3 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Poate vitele fiilor lui israel care nu pierisera trecuseră in posesia egiptenilor.alta explicatie nu gasesc aici.

Răspuns utilizator avertizat